שתף קטע נבחר

"אני מאמין"

האנשים, הרעיון והאמונות שעומדים מאחורי מסע מלכת המדבר. כבר בפעם הרביעיתהשליחות

בימים של שאיפה גוברת והולכת לגישור פערים בין עמים, מינים, ותפיסות עולם - יזמו מגזין טבע הדברים והחברה הגיאוגרפית מסע רכבי שטח, שמטרתו עידוד הספורט האתגרי לנשים ובשיתוף הסוכנות היהודית יעמיק את המודעות בנושאי עלייה וקליטה בחברה הישראלית.

הרעיון

מלכת המדבר הוא מסע רכבי שטח תחרותי לצוותי נשים בלבד. המסע יתקיים במשך שמונה ימים במהלך חודש אוגוסט 2002, בגרוזיה. במהלכו תדרשנה המשתתפות להתמודד עם אתגרים פיזיים, תרבותיים ואישיים.

בפעם הרביעית

מסע 2002 הוא המסע הרביעי ברציפות. בשנת 1999 התקיים המסע הראשון בישראל ובירדן, בשנת 2000 התקיים המסע השני בטורקיה, ובשנת 2001 יצא המסע השלישי לאתיופיה.

התחרות

מסע מלכת המדבר יתנהל כתחרות בין הצוותים הנוהגים ברכבי שטח. התחרות מבוססת על ביצוע מטלות ולא על אלמנט הזמן, המתמודדות תתחרנה ביניהן ע"פ קריטריונים שנקבעו מראש, שכוללים שילוב של שליטה ברכב עם יכולת עבודה בצוות. התחרות פתוחה לכל אישה מעל גיל 20, שברשותה רשיון נהיגה, שרוצה לקחת חלק במסע שטח, על כל המשתמע מכך.

השיטה

ההשתתפות במסע כרוכה במבחני מיון והתאמה מוקדמים, שייערכו ע"י מארגני המסע. צוות שופטות יבחר את המתחרות שתעמודנה בקריטריונים, כפי שנקבעו בתקנון מלכת המדבר. מנהלת המסע תרכיב צוותים של שלש נשים, ואלו יאומנו ויוכשרו למסע ע"י המארגנים. ההשתתפות במסע כרוכה בתשלום של 1850 דולר (הכוללים טיסות, שמונה ימי מסע, וכלכלה מלאה).

המבחנים

מבחני המיון יתקיימו בחודש מאי ויכללו בדיקת מיומנויות נהיגה, ניווט, עמידה במשימות אישיות וקבוצתיות, עבודת צוות, יכולת התמודדות עם אתגרי שטח ועוד. לשלב המבחנים הסופי יגיעו 120 נשים שיבחרו בקפידה מבין כל הנשים שישלחו את טופסי ההשתתפות עד 30/4/02. את 45 המשתתפות במסע, יבחר צוות שופטים שיורכב מנציגי מנהלת מלכת המדבר ובוגרות מסעות מלכת המדבר הקודמים.
מנהלת מלכת המדבר שומרת לעצמה את הזכות לפסול מתמודדת שתחרוג מתקנון המסע.

המסע

מסע מלכת המדבר 2002 יתקיים השנה ברכס הקווקז שבגרוזיה. גרוזיה, או בשמה הנכון גורגיה, מצויה בלב רכס הקווקז עם פסגות מושלגות ומדבריות זה לצד זה. זוהי ארץ גיזת הזהב המיתולוגית שהיוותה חלק מדרך המשי ואזור ביניים בין מזרח ומערב, עם מנהגי שתיה נדיבים והכנסת אורחים. המסלול הסופי ייוודע למשתתפות אך ורק ביום הראשון למסע כאשר הצוותים יקחו חלק פעיל בהובלת השיירה. המסע ינוע בשטח כחטיבה אחת, לאורך כל המסלול ינועו כלי הרכב על שבילים בלבד, פרט למקומות בהם מותרת התנועה בשטח פתוח.
הלינה במסע כולו בתנאי שטח.

הנצחון

בהתאם למסורת, הצוות המנצח במסע מלכת המדבר 2002 יזכה לצאת למסע מלכת המדבר 2003 ללא כל עלות.

טבע הדברים

טבע הדברים, מגזין הטבע והגאוגרפיה שרואה את העולם בעיניים ישראליות, עוקב אחרי האקטואליה העולמית ולוקח את הקוראים לצד האחר, הקסום והלא מוכר של העולם. להיות מנוי פירושו להיות מעורב.

החברה הגאוגרפית

החברה הגאוגרפית-גאוטריפ, מאופיינת בפריצת דרך לעולמות קסומים והובלת המטייל הישראלי ליעדים חדשים ברחבי דרום-מזרח אסיה, אפריקה, סין, אנדונזיה, תימן, מרוקו ועוד.
גאוטריפ היא מחלקת טיולי השטח המתמחה בטיולי ג'יפים והרפתקה ברחבי העולם.
החברה רתמה את הידע הרחב והניסיון שלה לצורכי הדרכת והכנת המסע.

הסוכנות היהודית

הסוכנות היהודית היא ארגון יהודי עולמי שמרכזו – מדינת ישראל. היא פועלת להצלתם ולהעלאתם של יהודים מכל רחבי העולם ומסייעת לקליטתם בארץ, להעמקת החינוך היהודי והזהות היהודית של הדור הצעיר בארץ ובתפוצות, לחיזוק האחדות בעם היהודי, ולהידוק הקשרים והשותפויות בין החברה הישראלית לבין יהדות התפוצות. בסיוע הסוכנות היהודית עלו לארץ בעשור האחרון כמליון עולים מכל רחבי העולם, רובם מחבר המדינות.
קהילת יהודי גרוזיה היא אחת הקהילות הותיקות בתפוצות הקיימת למעלה מ- 2,600 שנה. זוהי קהילה מסורתית שמנהלת חיי קהילה פעילים. צביונה הייחודי של הקהילה ושורשיה היהודיים נשמרו גם בתקופת המשטר הקומוניסטי. באותם ימים פעל בגרוזיה בית הכנסת היהודי היחיד באזור זה.
במהלך העשור האחרון עלו מגרוזיה, בסיוע הסוכנות היהודית כ- 20,000 איש. היום מונה הקהילה היהודית בגרוזיה כ- 8,000 איש. פעילות הסוכנות היהודית באזור זה מתמקדת בהפעלת אולפנים ללימוד עברית, בפרוייקט לחיזוק הזהות היהודית, הפעלת מחנות קיץ וחורף לבני נוער ומועדונים לסטודנטים, סמינרים לעידוד עלייה, וציון מועדי ישראל.

ידיעות תקשורת

"ידיעות תקשורת", רשת המקומונים של "ידיעות אחרונות" היא בעלת פריסה ארצית וכיסוי מקסימלי בכל אזור ואזור ומופצת מידי שבוע בכ–17 עיתונים שונים ברחבי הארץ. הרשת שותפה זה השנה השנייה בפרוייקט מלכת המדבר ומביאה אותו לכל בית בישראל. עיתוני הרשת ילוו את המתמודדות לכל אורך הדרך החל בתהליך ההרשמה, דרך המיונים וכמובן בשלב
הדובדבן – המסע עצמו.
"ידיעות תקשורת" רואה במלכת המדבר פרוייקט בעל מטרה נעלה לסיוע בקליטת עלייה ואף עוסקת בפעילות לקידום תחום זה בשיתוף עם הסוכנות היהודית.

אתר האינטרנט : www.ynet.co.il/malka

אתר התוכן ynet מקבוצת ידיעות אחרונות ילווה ויעדכן במהלך החודשים הקרובים את תחרות מלכת המדבר לשנת 2002 על שלביה השונים, וישמש כאתר הבית של המסע אשר ישב ב-ynet רכב. ערוץ הרכב ב-ynet עוסק בתרבות המוטורית וכולל מידע חדשותי רב מהארץ ומהעולם, מבחני דרכים, מדריכי נהיגה, קנייה ומכירה, בטיחות, כתבות מגזין, סיקור תערוכות רכב, ספורט מוטורי ועוד.
בשלב הראשון יעלה האתר לאוויר עם מידע כללי על התחרות, יעדי המסע, יכלול עצות למתמודדות, יאפשר רישום ויכלול ארכיון המסקר את תחרויות מלכת המדבר שנערכו בשנים 1999-2001. האתר יסקר את יום התחרות עצמו באופן שוטף -"היישר מהשטח" - כולל כתבות על המתחרות, ראיונות ותמונות. לאחר בחירת היוצאות לתחרות יתפרסמו פרטיהן באתר. לאחר היציאה למסע עצמו יתעדכן האתר באופן יומיומי עם כתבות ותמונות מהשטח, יומני מסע של המתחרות והפתעות נוספות שעדיין מוקדם לדבר עליהן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים