שתף קטע נבחר

פגישת שרון עם ההומואים והלסביות: אסור לצלם

נציגי אגודות ההומואים והלסביות הציגו בפני ראש הממשלה את הבעיות מהם הם סובלים: קשיים באימוץ ילדים, רישום טראנסג'נדרים וחוק הנישואים האזרחיים של שטרית. ראש הממשלה אמר שהוא מאמין שעל כל אחד לחיות לפי אמונתו. לשכתו לא הסכימה שהוא יצולם עם אנשי האגודה

נציגי אגודת ההומואים והלסביות נפגשו הערב (ג') עם ראש הממשלה והציגו בפניו בעיות הנוגעות לקהילה.
בין הבעיות שהעלו נציגי האגודה בפני ראש הממשלה, בעיית האימוץ של זוגות חד מיניים. כך למשל, אצל זוג לסביות, בת הזוג אישה שילדה לא יכולה לאמץ את הילד כחוק. בעייה אחרת שהוצגה לראש הממשלה היא רישום טראנסג'נדרים בתעודת הזהות. נציגי האגודה אמרו שאנשים ששינו את מינם לא יכולים להחליף אותו בתעודת הזהות.
נציגי האגודה הביעו בפני ראש הממשלה את התנגדותם לחוק הנישואים האזרחיים שמציע שר המשפטים מאיר שטרית. החוק, לטענתם לא כולל בני זוג מאותו מין.
ראש הממשלה אמר שהוא תומך בעיקרון שכל אחד יחיה על פי דרכו ואמונתו, וזאת השקפתו לגבי נושא זכויות האדם בכלל. הוא הוסיף ש"יש דברים שבהם הוא יכול לעזור וישנם דברים שלא".
לפגישה לא ניתנה "פוטו אופ" כפי שנהוג לרוב בפגישות של ראש הממשלה. אנשי התקשורת של ראש הממשלה, אמרו גורמים באגודה, לא הסכימו לאפשר את ביצוע הצילום. מלשכת ראש הממשלה נמסר שברוב הפגישות שמקיים ראש הממשלה לא ניתנת הזדמנות צילום.
מנחם שיזף עורך עיתון קשת של הקהילה ההומו לסבית: "היתה פגישה מצויינת, ראש הממשלה היה אמפתי וקשוב אם כי לפגישה אין בשורות מעשיות. יחד עם זאת, לא ציפינו לבשורות כאלה משום שרוב הבעיות אינן בתחום סמכותו, והמאבקים הם מאבקים שיימשכו לאורך זמן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים