שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הממשלה אישרה את המלצת ועדת השרים: לאסור בניית המסגד בנצרת
  הממשלה אישרה עוד להציע לתנועה האיסלמית לבנות את המסגד באתרים חלופיים בנצרת. המשטרה נערכה היום עם מאות שוטרים ברחבי העיר, אך ההחלטה עברה ללא תגובות מיוחדות ברחוב הערבי. סגן ראש העיר: חבל ששרון מקריב אותנו על מזבח הותיקן

  הממשלה אישרה היום (א') את המלצת ועדת השרים לאסור את המשך בניית המסגד בנצרת, למרגלות כנסיית הבשורה.
  הוועדה, בראשות השר נתן שרנסקי ובהשתתפות השרים מאיר שטרית, אביגדור ליברמן, עוזי לנדאו, אלי ישי ומתן וילנאי, מונתה כדי להכריע בעניין בניית המסגד למרגלות כנסיית הבשורה בעיר. גורמים נוצריים בארץ ובעולם לחצו על ישראל שלא לאפשר את הקמת המסגד במקום.
  הממשלה הציעה לווקף כמה אתרים חלופיים לבניית המסגד במרחק של כ-300 מטר מאדמת המריבה. השר וילנאי, החבר בוועדה, התנגד להחלטה. ל-ynet אמר וילנאי כי המליץ לבנות מסגד קטן במקום המסגד שתוכנן. "לממשלת ישראל יש כבר מחויבות למסגד שהחל להיבנות, באישורה של ממשלת ברק". לדבריו, פתרון אחר עשוי לגרור עתירות לבג"ץ.
  השר שרנסקי, ראש הוועדה, אמר כי "נלקחה בחשבון רגישות העולם הנוצרי לנושא. בניית המסגד החלה בלא שהתקבלו לכך כל האישורים החוקיים ואגב פרובוקציות, כגון הקמת אוהל לתפילה והתגרות בצליינים נוצרים שהגיעו לכנסיה". שרנסקי אמר כי החלטת הממשלה נותנת מספיק אלטרנטיבות.
  השר רענן כהן אמר על ההחלטה כי עלולות להתעורר מהומות שיפרצו את גבולות מדינת ישראל. לדבריו, היה צריך לקבל החלטה תוך הידברות עם אנשי הווקף.
  ח"כ עבד אל מאלכ דהאמשה תקף את החלטת הממשלה וקרא לראש הממשלה אריאל שרון לבטל את ההחלטה. דהאמשה דרש לבצע את ההחלטה של ועדת השרים הקודמת שטיפלה בנושא, אשר כבר החלה להיות מבוצעת בפועל. לדברי דהאמשה, ההחלטה היא בגדר הכרזת מלחמה על הציבור הערבי, ברמה הדתית והפוליטית.

  המוסלמים: שרון מקריב אותנו על מזבח הוותיקן

  לקראת פרסום מסקנות הוועדה נערכה משטרת המחוז הצפוני בכוחות מתוגברים, עם מאות שוטרים הפרוסים בעיר לאורך היום. הגורמים ציינו שנלקחה בחשבון האפשרות שיפרצו מהומות כתוצאה מההחלטה, אולם ההחלטה עברה ללא כל תגובה ברחוב הערבי בנצרת.
  לדברי הגורם הבכיר, גם אם בימים הקרובים לא יתרחשו התפרעויות כלשהן, ייתכן שהסמיכות ליום האדמה, שיצוין ב-30 במרס, תתסיס את השטח.
  בסוף השבוע נפגשו קצינים בכירים במחוז עם נציגי הווקף המוסלמי בנצרת, "כדי לבחון את הדופק", כהגדרתם. "אין להם עניין להתסיס את השטח, אך צריך לקחת בחשבון אספסוף הפועל על דעת עצמו", אמרו במחוז.
  לפני פרסום ההחלטה איים אמש סגן ראש עיריית נצרת, סלמן אבו אחמד, כי אם תתקבל החלטה שלא לבנות את המסגד, ייאלץ ראש הממשלה להכניס טנקים כדי לכבוש את המקום. "יוציאו אותנו מכאן רק כגופות, חבל ששרון מבקש להקריב אותנו על מזבח הוותיקן", אמר אבו אחמד, "אף ועדה לא צריכה לתת לנו לגיטימציה כדי לבנות את המסגד, את הלגיטימציה אנו לוקחים מהדת שלנו, זו אדמת ווקף".
  נציגי ווקף אחרים אמרו כי תושבי נצרת, מוסלמים ונוצרים כאחד, מאוחדים בעניין הקמת המסגד. "שרון מבקש ליצור בינינו מלחמת אחים", אמרו בכירי הווקף. וראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, השייח ראאד סאלח, הדגיש כי לא ייווצר בעתיד קרע בין הנוצרים למוסלמים, על רקע בניית המסגד: "נמשיך לשתות קפה ביחד".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  כנסיית הבשורה. אדמת המריבה
  צילום: איי פי
  מומלצים