שתף קטע נבחר

הימין: לפתוח במלחמה; השמאל: לצאת מהשטחים

בעקבות הפיגועים בימים האחרונים מציעים פוליטיקאים מהימין לפתוח במלחמה, להפציץ מטרות אזרחיות ברשות ולכבוש את הגדה. בשמאל מציעים להכריז על הפסקת אש או לצאת מהשטחים - גם בלי הסדר

יו"ר המפד"ל, ח"כ יצחק לוי, הציע לאחר הפיגועים לפתוח מיידית במלחמה מול האויב הפלסטיני. "לא היה כדבר הזה", נזעק לוי. "תינוקות נהרגים כאן מדי יום והממשלה מתכנסת ולא מחליטה מאומה. זה מזעזע אותי. אנחנו היום לא במלחמה, ומה שאנו צריכים לעשות זה להכריז על מלחמה, להילחם ולנצח. זה דורש היערכות פנימית, הכרזה על מצב חירום ושלא יספרו לנו שאנחנו כבר במלחמה. אנחנו כעת מתגוננים, כבר שנה וחצי רק מתגוננים. הגיע הזמן שנצא למלחמה".
שר התשתיות אביגדור ליברמן אמר: "אם היה הדבר תלוי בי הייתי מודיע לרשות שמחר בעשר בבוקר אנו נפציץ את כל בתי העסק שלהם ברמאללה, למשל".
ח"כ יובל שטייניץ (הליכוד): "אין לנו ברירה, אלא לכבוש לשבוע או שבועיים את הגדה המערבית. נצטרך לעצור כשלושת אלפים עד ארבעת אלפים מפקדים, מומחים ומגייסים של ארגוני הטרור, נצטרך לאסוף נשק מבית לבית כתוצאה מהמודיעין שנשיג במעצרים. בדרך הזו אנו יכולים להוריד את הפיגועים ב-90 אחוזים. אם לא נעשה את זה - נקבל לבנון. כאן התנאים נוחים יותר. לבעל בק לא יכולנו להגיע ואילו לג'נין כן".
כמאה אנשי ימין מיש"ע הפגינו אמש מול משרד רה"מ בירושלים בזמן כינוס הקבינט, כשהם קוראים "שרון תן ביטחון, שרון תתעורר, די לאלמנות, די ליתומים ודי לממשלת הדמים". יצחק, שהגיע מרמות להפגין יחד עם ילדיו, אמר: "הגיע הזמן שהעם יתעורר".

"להיכנס למחנות הפליטים - החלטה נמהרת ונחפזת"

לעומת זאת מציע ח"כ רן כהן (מרצ) לסגת מהשטחים עם או בלי הסדר מדיני. "מה שקורה כיום הוא אסון ענק וכישלון טוטאלי של מדיניות הממשלה וזה כמובן יחד עם האחריות המפלצתית של הרשות הפלסטינית לפיגועים ומעשי הרצח. ההחלטה להיכנס למחנות הפליטים היתה החלטה נמהרת ונחפזת – ועובדה שיש קפיצת מדרגה חמורה. אנו משלמים בהמוני הרוגים".
ואילו יוסי ביילין אמר ל"ידיעות אחרונות": "כדי להפסיק את הסחרור צריך להכריז על הפסקת אש הדדית, מוחלטת ובלתי-מותנית עד למועד פסגת הליגה הערבית ב-25 במארס, ולאפשר ליאסר ערפאת להשתתף בה. אם תקבל הליגה הערבית את היוזמה הסעודית, ניתן יהיה להתחיל פרק חדש שבו יושלם המשא ומתן על הסדר הקבע. לא הסדרי-ביניים, לא רק צעדים סוני אמון, אלא חזרה לרגע האמת, מהר ככל האפשר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. היה מפציץ
צילום: גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
רן כהן. היה נסוג
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים