שתף קטע נבחר

סערה בכנסת בדיון על חוק דיראני ועובייד

חברי הכנסת שוב הדגימו הערב את מיטב הנימוסים שלהם והשתלחו זה בזה בפראות. בסופו של דבר החוק אושר

סערה פרצה בכנסת בעת הדיון בחוק דיראני ועובייד שהתקיים הערב (יום ב') במליאה. בסופו של עבר החוק לכליאתם של "לוחמים בלתי חוקיים" בקריאה שנייה ושלישית בתמיכת 37 חברי כנסת. 19 ח"כים התנגדו בהצבעה ושניים נמנעו.
ח"כ עיסאם מח'ול שדיבר מעל דוכן הכנסת בעניין החוק אמר בהתייחסו לפעילות צה"ל בשטחים, כי "זו ממשלה שמבצעת רצח, זו ממשלה של דרקולה איש הדם".
השר בני אלון שישב במליאה לא נשאר חייב וקרא קריאות ביניים רבות לעבר מח'ול.
את הישיבה ניהל ח"כ מיכאל נודלמן שהתקשה לעצור את השטף המילולי התקיף של מח'ול. הוא ביקש ממח'ול לחזור בו מהדברים הקשים, אולם מח'ול סירב. הסירוב הכעיס את ח"כ ציטה כהן שנזעק להגנתו של יו"ר מפלגתו. צ'יטה קרא לעבר מח'ול: "אתה זבל, אתה סמרטוט, תעוף מכאן, זו לא המדינה שלך. אתה שונא ישראל".
בשל הזעקות הרמות וסיגנונן הבוטה בחר נודלמן להפסיק את הישיבה למשך חמש דקות. לאחר מכן שבו הניצים להשתלח זה בזה.
השר בני אלון עלה לדוכן כדי להגיב על דברי מח'ול. "העם שומע את הקולות ולא מאמין. עומד ח"כ בכנסת ישראל ואומר לראש הממשלה 'רב הטבחים'. הוא חוזר על הכינוי 'ממשלת רוצחים'. כך הוא מכנה ראש ממשלת אחדות לאומית שרוב הבית הזה תומך בו".
ח"כ תמר גוז'נסקי, חברתו של מח'ול לסיעת חד"ש, התייצבה לימינו וטענה במליאה כי לחברי הכנסת היהודים יש רשות לדבר בחופשיות רבה יותר. "נתניהו יצא נגד רבין במילים יותר חריפות", אמרה. "הוא כינה בזמנו את ראש הממשלה 'משתף פעולה עם הנאצים'. נראה שרק ח"כ יהודי יכול לומר דברים קשים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים