שתף קטע נבחר

שריד: "ההפצצות - תגובה פרימיטיבית"

יו"ר האופוזיציה: "שרון, פואד ומופז גלגלו אותנו למהומת דמים. אלא אנשים שפועלים על פי רפלקס מאוד פרימיטיבי"

"זו תגובה פרימיטיבית. 'היכו בי ואני אשיב להם'. הפעולה הזו תביא לעוד פיגועים, עוד טרור ועוד שפיכות דמים". כך אמר אמש (ב') ל-ynet, יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, בעקבות ההתקפה על לשכת ערפאת ברמאללה.
שריד מתח ביקורת קשה על הפעולה והאשים את ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל בהפעלת כוח מיותר, שתגרום להסלמה בשטח. "ברור לגמרי שלמדינת ישראל קרה לפני שנה אסון. את גורלה קובעים עכשיו שרון, פואד והרמטכ"ל מופז", אומר שריד. "אלה אנשים שפועלים על פי רפלקס מאוד פרימיטיבי, תגובה תחת תגובה, עין תחת עין. אלה שלושה אנשים מאוד מוגבלים בפיתוח תגובה יותר מתוחכמת".
לדברי שריד, "הם גלגלו אותנו למהומת דמים כמו שני שבטים, ובמהומה הזו נקטלים גם נשים וילדים. אנחנו כל פעם עולים עוד מדרגה ועוד מדרגה. הטעות הבסיסית שלהם היא בזיהוי הבעיה. הם עדיין לא הבינו שהבעיה בכיבוש מתמשך היא ששום עם לא יסכים לקבל עול זרים, או להיות כבוש. נכון שלעתים צריך להפעיל כוח, אבל זאת רק בתנאי שמפעילים עוד איברים חיוניים, כמו המוח, למשל".
גם על חלקו של ראש הרשות יאסר ערפאת במצב הנוכחי, יש לשריד ביקורת. "ערפאת גם הוא לא צדיק תמים. אחריותו למצב גדולה מאוד, אבל אני חבר כנסת ישראלי שמבקר את המדיניות הישראלית. לנו יש טעות בהבנת המצב. הפלסטינים מנהלים את מלחמת השחרור שלהם בשיטות פסולות, אך זו עדיין מלחמת השחרור שלהם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
כמו שני שבטים. שריד
צילום: דודו פריד
מומלצים