שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישי הורה לרשום גרים רפורמים כיהודים, בתוספת המלים "לפי פסיקת בג"ץ"
  שר הפנים הוציא את ההוראה כדי לעקוף את הנחיתו של היועץ המשפטי לממשלה, שהורה לאנשי משרד הפנים לרשום מיידית גרים רפורמים וקונסרבטיבים כיהודים. הרב הרפורמי אורי רגב: "תוספת המלים 'לפי פסיקת בג"ץ' נועדה להשפיל את הגרים ולסרס את החלטת בית המשפט"

  שר הפנים אלי ישי הורה אמש (ג') לאנשי משרדו לרשום בסעיף הלאום המופיע בתעודות הזהות של גרים רפורמים וקונסרבטיבים את ראשי התיבות לפפ"ב - לפי פסיקת בג"ץ.
  ישי הוציא את ההוראה כדי לעקוף את הנחיתו של היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שהורה ליועצת המשפטית של משרד הפנים שרית דנה להורות למנהל מרשם האוכלוסין, הרצל גדז, לרשום מיידית גרים רפורמים וקונסרבטיבים כיהודים. במקביל, נתן רובינשטיין את הסכמתו כי בית המשפט המחוזי בירושלים יפסוק פסק דין הצהרתי על פיו ניתן לרשום גרים קונסרבטיבים כיהודים.
  הוראתו של ישי ניתנה כמענה ללחץ העקיף והישיר של נשיא בית המשפט העליון השופט אהרון ברק ושל רובינשטיין על יו"ר ש"ס אשר מסרב לרשום גרים רפורמים וקונסרבטיבים כיהודים במרשם האוכלוסין בהתאם להחלטת בג"ץ.
  ישי הצהיר כי בעניין זה הוא מחויב לרב עובדיה יוסף, ועל פי הוראתו, למרות פסיקת בג"ץ, גרים רפורמים שהגיעו למשרד הפנים ושניסו להירשם כיהודים, נענו בשלילה.
  עניין הגיורים נידון היום גם בבית המשפט העליון. זאת, בעקבות בקשה על פי פקודת ביזיון בית משפט שהגיש אתמול המרכז לפלורליזם יהודי נגד יו"ר ש"ס על כך שאינו מיישם את החלטת בג"ץ. נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק, קצב לשר הפנים עשרה ימים לתגובה בעניין.
  הרב הרפורמי אורי רגב אמר בתגובה להוראתו של ישי: "תגובה זו מחזירה את הכדור ליועץ המשפטי ואנו מצפים שהוא יודיע, כפי שפסק בג"ץ כבר לפני 15 שנה בעניינה של שושנה מילר, שכל תוספת רישום שאינה קבועה בתקנות אסורה. צעדו הפסול של ישי נועד להשפיל את הגרים ולסרס את החלטת בית המשפט".
  מש"ס נמסר כי גם לאחר החלטת בג"ץ והוראותיו של היועץ המשפטי לממשלה, ישי עדיין איתן בעמדתו כי הוא לא יורה לרשום גרים לא אורתודוקסים כיהודים ועל כן הורה לרשום "יהודי לפפ"ב". "אני פוחד מביזיון בית דין של מעלה, גם אם אאלץ ללכת לכלא", התבטא ישי בעניין.
  כבר מחר ינסו הסיעות החרדיות בכנסת להתחיל בהליכי חקיקת חוקים שיעקפו את החלטת בג"ץ. מנהיגי היהדות הקונסרבטיבית בארץ ובחו"ל שלחו היום מכתב אל חברי הכנסת ובו הם מבקשים "להתריע בפני מגמה מסוכנת זו" והזהירו כי היא "עלולה לגרום חלילה לקרע חריף, ולעימות גלוי בין יהדות התפוצות ומדינת ישראל".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים