שתף קטע נבחר

עובדי חברת החשמל הכריזו על סכסוך עבודה

עובדי חברת החשמל - שלא משלמים עבור החשמל שהם צורכים בבתיהם - נלחמים בכוונה לחייבם בתשלום. בתוך שבועיים יוכלו לפתוח בשביתה

המזכירות הארצית של ועד עובדי חברת החשמל הכריזה היום (ד') על סכסוך עבודה. ההחלטה באה בעקבות העברת הצעת החוק לחייב את עובדי חברת החשמל עבור החשמל שהם צורכים, מוועדת הכלכלה של הכנסת לקריאה ראשונה במליאה. משמעות ההכרזה על הסכסוך היא, שבתוך שבועיים יוכלו העובדים לפתוח בשביתה.
על פי הצעת החוק, עובדים חדשים בחברת החשמל לא יזכו לכל הטבות בתשלומי החשמל, והעובדים הקיימים יאלצו לשלם סכום מופחת עבור החשמל שהם צורכים.
עובדי חברת החשמל טוענים, כי על פי חוות דעת משפטית שקיבלו, אישור הצעת החוק יהווה הפרה בוטה של הסכמי עבודה וחוזי שכר, פגיעה בזכות הקניין של העובדים ובחוק יסוד חופש האדם וחירותו. לטענת העובדים, "צריכת חשמל חינם היא חלק משכר העובדים, וקבלת ההצעה תהווה פגיעה חד צדדית בשכר המעוגן בהסכמים חוקיים".

"שוקלים את ההמשך"

עוד נמסר היום מוועד העובדים, כי נשקלת פניה לבג"ץ. יורם אוברקוביץ', יו"ר העובדים, אמר היום ל-ynet: "קיבלנו החלטה על סכסוך העבודה, וכעת אנו שוקלים את המשך הדרך, תוך התייעצות עם עורכי הדין שלנו. יש לנו 14 יום לגבש את הדברים, ואני מאמין שנתמודד עם הצעת החוק בצורה מכובדת".
אוברקוביץ' הפיץ היום איגרת בין עובדי החברה וגימלאיה, בה נכתב כי "הפעם הגיעו מים עד נפש, ונצא למלחמה. לא נוותר על זכויות העובדים ואנו משוכנעים שסוף הצדק והחוק לנצח".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים