שתף קטע נבחר

ביילין: יש רוב בעבודה לפרישה מהממשלה

מסר זה העביר ביילין ליו"ר סיעת העבודה, ח"כ אפי אושעיה, וביקש ממנו שלא לקיים דיון בשאלת הפרישה מהממשלה, אם לא תתקיים הצבעה בסיומו. "דיון ללא הצבעה הוא רק פתחון פה לתירוצים פתאטיים של השרים שיסבירו שוב, מדוע זה אינו הזמן הנכון לעזוב את הממשלה", אמר ביילין

השר לשעבר יוסי ביילין טוען היום (ד') כי יש בסיעת העבודה רוב המעוניין בפרישה מממשלת האחדות. כך כתב הבוקר (יום ד') ביילין במכתב ששלח ליו"ר סיעת העבודה, ח"כ אפי אושעיה.
ביילין מתנגד לדיון המדיני שתקיים סיעת העבודה ושנדחה ליום ב' הקרוב, בשאלת הפרישה מהממשלה. הדיון יתקיים בבית ברל, אולם בסופו לא תיערך הצבעה. לדברי ביילין, "אין טעם לדיון בסיעה ללא הצבעה בסופו", והוא קורא לאושעיה לתבוע הצבעה על השאלה המכריעה, או "לוותר על הביזיון שבדיון ללא הצבעה שכל כולו פתחון פה לתירוצים פתטיים של השרים שיסבירו שוב, מדוע זה אינו הזמן הנכון לעזוב את הממשלה".
אושעיה השיב לביילין כי ההחלטה על פרישה צריכה לבוא להצבעה במרכז המפלגה ולא בסיעה.
התומכים בפרישה מהממשלה הם חברי הכנסת חיים רמון, שלמה בן עמי, בייגה שוחט, אופיר פינס, אפי אושעיה, אברהם בורג, קולט אביטל. "השרים חולים במחלת הכיסאולוגיה", אומר ח"כ בעבודה שמצדד בפרישה. "עכשיו הם טוענים שיש מלחמה ואי אפשר לפרוש, אבל מה הם יעשו בממשלה הזו ביום ששרון יכבוש את השטחים? עכשיו הזמן לפרוש אבל הם מתעקשים לדבוק בכיסא".
שר החקלאות, שלום שמחון, טוען כי בעת הזו אין לצאת מהממשלה עקב המצב הבטחוני. לדבריו, "יש לתת גיבוי לשר הביטחון במלחמתו בטרור ובמקביל לחפש כל דרך לחידוש התהליך המדיני. עם זאת, יש לגבש מחדש את ההסכמים הקואליציוניים בין הליכוד לעבודה ולקבוע בהסכמים חדשים כי הממשלה תחתור להסכם עם הפלסטינים".
על פי ההצעה של שמחון, תתחייב העבודה להישאר בממשלה עד סוף כהונתה ובכך תיתן לראש הממשלה ולשר הביטחון רשת ביטחון. ההצעה לא קנתה לה בינתיים אוהדים, בעיקר משום שכל חברי העבודה מסכימים כי בעיתוי כזה או אחר הם יפרשו מהממשלה כדי להתכונן מבחוץ למערכת בחירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
יוסי ביילין. פתחון פה לתירוצים פתטיים
צילום: דודו פריד
מומלצים