שתף קטע נבחר

פרס: לכבוש מחדש את השטחים - הדבר הכי טיפשי ששמעתי

בכינוס בירושלים אמר שר החוץ כי "אי אפשר להפסיק אש רק באש". אתמול הביע פרס חרטה על הצטרפותו לממשלת האחדות. שרון בתגובה: "למה לעסוק ברכילות הזו? אנחנו במלחמה"

שר החוץ שמעון פרס תקף היום (ד') את השרים המציעים להשתמש רק בכוח כדי לעצור את הטרור הפלסטיני. פרס אמר כי "צריך להגן על חיינו אבל אי אפשר להפסיק אש רק באש". פרס קרא למדינות העולם לדרוש מערפאת להפסיק את הטרור.
בהרצאה שנשא במסגרת כינוס מטעם מכון טרומן באוניברסיטה העברית בירושלים אמר פרס: "הדבר הכי טפשי ששמעתי, זה לכבוש מחדש את עזה והגדה. מה נציע אחר כך? אם בדעתנו להציע משהו חדש, אז למה לחכות? למה לא למנוע כבר עכשיו את המלחמה?".
פרס אמר ש"השמאל הישראלי איבד את הפרטנר אחרי קמפ דייויד אבל כעת הפרטנרים הם האנשים סביב ערפאת, אותם אנשים שהמנהיגות הישראלית מדברת איתם".
לדבריו, הוא נשאר בממשלה כדי להמשיך לקדם את תוכנית פרס אבו עלא. הוא ציין כי "לפי הסקרים, 60% מהעם תומכים בתוכנית זו".
פרס מתח ביקורת מרומזת על המצור על ערפאת ברמאללה. "זה לא נותן לי עונג לראות את ערפאת במצבו. אינני חושב שזה משיג כל מטרה שהיא". באשר ליוזמה הסעודית אמר: "צריך להבחין בין עמדות פתיחה לבין עמדות סיום. יש לנו פוליטיקאים שמנסים לדחוק את היוזמה הסעודית בדרישות המקדימות שלהם".
אתמול אמר השר פרס כי "אילו ידעתי שהממשלה תתגלגל למציאות הנוכחית בעימות עם הפלסטינים, לא הייתי מצטרף לממשלת האחדות".
בתגובה לדברי פרס, אמר ראש הממשלה שרון בשיחה עם קציני צה"ל, כי "במלחמה לא צריך לעסוק במה אמר אדם זה או אחר, מרכזי או אחר. למה לעסוק ברכילות הזו? אנחנו במלחמה".
שרון קרא לתקשורת הישראלית לגבות את צה"ל ואת מערכת הביטחון, "במלחמה הקשה והממושכת, כדי להגיע בסופה למשא ומתן ולהסדר", אמר.
שרון הבהיר בשיחה עם מפקדי צה"ל, כי "צריך לתת את כל הגיבוי והתמיכה למפקדי ולחיילי צה"ל. זה מה שעם במלחמה צריך לעשות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
פרס ושרון. עימות
צילום רויטרס
מומלצים