שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  וילנאי יצא הבוקר לפגישה עם ראשי אופ"א
  שר המדע התרבות והספורט יבקש מראשי אופ"א לשנות את החלטתם ולאפשר את קיומו של המשחק בין הפועל ת"א למילאן בישראל. תאומים: "אני עדיין מאמין שמילאן תגיע לבלומפילד"

  שר המדע, התרבות והספורט, מתן וילנאי, יצא הבוקר להיפגש עם ראשי אופ"א בניסיון לשכנעם להתיר את קיום המשחק בין הפועל תל אביב למילאן בשמינית גמר גביע אופ"א בישראל. וילנאי התייחס אתמול (ד') להחלטה לבטל את קיום המשחק בתל אביב ואמר כי העובדה שביורוליג, מכבי תל אביב מארחת ללא בעיות קבוצות אירופיות מעידה כי אין כל חשש להגיע לישראל. גם שר החוץ, שמעון פרס, פנה הבוקר (ה') לשליח האיחוד האירופי למזרח התיכון, מיגל מורטינוס, כדי שיסייע לשנות את החלטת התאחדות הכדורגל האירופית.

  תאומים: ההחלטה שגויה

  במסיבת עיתונאים שקיימו אתמול (ד') ראשי הפועל תל אביב, ביקר משה תאומים, מבעלי הקבוצה, את אופן קבלת ההחלטה השגוי. "אנחנו חושבים שזו החלטה חמורה מאוד", אמר משה תאומים, מבעלי הפועל תל אביב. "לפני החלטה כזו היו צריכים להתקיים הרבה יותר דיונים והיא לא היתה צריכה להתקבל באופן חד צדדי. זו החלטה שפוגעת בישראל בכלל ובהפועל תל אביב בפרט, איננו מתכוונים לקבל אותה ומהרגע ששמענו עליה פעלנו בצורה נמרצת על מנת לשנותה".
  "ראש הממשלה, אריאל שרון, שר החוץ שמעון פרס ושר המדע התרבות והספורט מתן וילנאי התגייסו על מנת לסייע להחזרת המשחק לבלומפילד", המשיך תאומים. "וילנאי ייצא עם רפי עגיב (מבעלי הקבוצה - ג.מ) לפגישות עם ראשי אופ"א בציריך במטרה לתת ערבויות שיבטיחו את קיום המשחק בבלומפילד. אנחנו מקווים ומאמינים שהמאמצים ישאו פרי ומילאן תגיע לכאן ביום חמישי. כרגע אין הערכה מדוייקת להיקף הנזק אך מדובר בכמה מליוני שקלים אם כי אני רוצה להאמין שהנזק לא ייגרם".

  "הכלל הראשון לבחירת מקום המשחק - ביטחון האוהדים"

  על האפשרות שמילאן הייתה זו שלחצה על אופ"א שלא לקיים את המשחק בישראל אמר תאומים: "אני לא חושב שלמילאן היה חלק בקבלת ההחלטה, ולראייה - המשלחת שלהם היתה כבר בשדה התעופה בדרכה לישראל על מנת לתאם את העניינים הדרושים להגעת הקבוצה, ורק בשדה התעופה קיבלה את ההודעה על הביטול. אני רוצה להאמין שהיכולת של עגיב וקשריו באופ”א יביאו לשינוי ההחלטה. לגבי המקום שבו ייערך המשחק: אם לא בבלומפילד, הכלל הראשון לגבי הבחירה יהיה הבטחון המירבי לאוהדים".

  "גרימת נזק בלתי הפיך למדינה"

  בסיום דבריו, הדגיש תואמים גם את ההיבט הלאומי של אי קיום אירועי ספורט מטעם אופ"א בישראל: "מחר אנחנו מתכוונים להסביר להם את משמעות של איסור קיום המשחק בארץ ואת גרימת הנזק הבלתי הפיך למדינה. אנחנו הופכים להיות שליחים של מדינת ישראל ומוטל על כתפינו הנטל לבצע את רוע הגזירה. יש בכוונתנו לגייס לשם המשימה הזו גם את ראשי מילאן".
  רפי עגיב, שכאמור יצא עם השר וילנאי להיפגש עם ראשי אופ"א, אמר: "אני מאמין שנוכל לשכנע את אנשי אופ"א שישראל היא עדיין מדינה בטוחה. אני מאמין שהשר וילנאי יוכל להעמיד ערבויות מתאימות בשם מדינת ישראל ושהמשחק ייערך בסופו של דבר בארץ. אנחנו יוצאים באמונה שאפשר לעשות זאת".

  גברי לוי שוחח עם אייגנר

  יו"ר ההתאחדות לכדורגל, גברי לוי, קיים אתמול בצהריים שיחה ארוכה עם המנכ"ל אייגנר, כדי לנסות לשנות את ההחלטה. לוי, שהגיע לציריך לישיבת ועדת פיפ"א בה הוא חבר, שוחח ארוכות עם אייגנר הנמצא בז'נבה והבטיח שההתאחדות לכדורגל תדאג לכל דרישת אמצעי ביטחון שתהיה על דעת אופ"א, ובלבד שלא להעתיק את המשחק מתל אביב.
  יו"ר ההתאחדות לכדורגל ציין כי בשיחה עימו הדגיש אייגנר, כי מילאן לא פנתה מטעמה בבקשה שלא לקיים את המשחק בתל אביב, אלא אופ"א היא שקיבלה את ההחלטה לאור הידרדרות המצב הבטחוני בישראל והחשש שלא תוכל לקחת תחת אחריותה את בטחונה של קבוצת מילאן בישראל.
  מנהל אגף התחרויות באופ"א, יעקב הראל, אמר כי ההחלטה של אופ"א סופית ולא ניתנת לשינוי. "להבדיל מהמקרה של נבחרת אוסטריה (אז ניסו האוסטרים, ללא הצלחה, ללחוץ על אופ"א לקיים את משחקם מול ישראל במגרש נייטראלי ולא ברמת גן - ג. מ.)", המצב היום בישראל חמור יותר, ולכן קשה להאמין שההחלטה תשתנה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל הדרי
  נחלץ לעזרת הפועל. וילנאי
  צילום: ישראל הדרי
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  תאומים. כועס
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים