שתף קטע נבחר

מי ישמור על חברי הכנסת?

שלושה גופים מנסים להתנער מאחריות לשמירה על הח"כים: השב"כ, משמר הכנסת, צה"ל והמשטרה. במשטרה ובצה"ל טוענים כי הם אינם ערוכים, משמר הכנסת טוען כי הוא אמון על האבטחה במשכן בלבד. "השב"כ אמור לשאת בנטל", טוען ח"כ כץ, יו"ר הוועדה

מי יאבטח את חברי-הכנסת? ויכוח בסוגיית אבטחת חברי כנסת ניטש בין שירות הביטחון הכללי, משמר הכנסת, צה"ל והמשטרה. כל אחד מהגופים מנסה באחרונה להתנער מהאחריות לאבטח את חברי הכנסת. ועדת הכנסת תידרש להכריע בנושא כבר בשבוע הבא, לפני סיום מושב החורף.
בתוך כך החליטה היום (ד') ועדת הכנסת על הקצאת 7 מיליון שקלים לאבטחה ולמיגון של חברי הכנסת. המיגון כולל רכב ממוגן ליו"ר בורג ומיגון בתים של ח"כים הכולל התקנת לחצני מצוקה וחלונות משוריינים.
"השב"כ צריך לשאת בנטל", אומר ח"כ יוסי כץ. לטענת כץ, יו"ר ועדת הכנסת, השב"כ הוא הגוף שאמון על אבטחת אישים ממלכתיים על פי חוק ולכן הוא זה שצריך לשאת בנטל. במשטרה ובצה"ל טוענים, כי הם אינם ערוכים למלא את המשימה ואין להם כוח אדם מתאים לצורך כך, משמר הכנסת, לעומת זאת, טוען כי הוא אמון על אבטחת תחומי מישכן הכנסת בלבד.
בכל תקופה נתונה יש מספר חברי כנסת בודדים שיש לאבטח. ההחלטה על כך מתקבלת בהתאם לידיעות על רמת סיכון משתנה לגביהם. כיום זוכים ח"כים אלה לאבטחה של חברה פרטית. לעומתם, יו"ר הכנסת, אברהם בורג, ויו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, זוכים לליווי של מאבטח צמוד של היחידה לאבטחת אישים בשב"כ, משום שהם נכללים ברשימת נושאי התפקידים המוגדרים "סמלי מדינה", יחד עם ראש הממשלה ונשיא המדינה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
יוסי כץ. השב"כ אמור לשאת בנטל
צילום אתר הכנסת
מומלצים