שתף קטע נבחר

הרוגי הפיגוע בירושלים הובאו למנוחות

11 ההרוגים הם בגילאים שבין עשרים לשלושים. ביניהם גם בני זוג שעמדו להתחתן בקרוב

דנית דגן אורי פליקס אורית אוזרוב ניר בורוכוב 
נתנאל כוכבי לימור בן שהם ברוך לרנר לבנת דבש 
טלי אליהו דן אימני 
11 בני-אדם נהרגו אמש (שבת) ועשרות נפצעו בפיגוע תופת בבית-הקפה "מומנט" ברחוב עזה בירושלים, מטרים ספורים ממעונו הרשמי של ראש הממשלה (ראו קישור מימין). הלוויותיהם נערכו היום.

 

ההרוגים הם: לימור בן שוהם, בת 27 מירושלים. אורית אוזרוב, בת 28 מירושלים. רחמים אברהם, בן 29 מירושלים. לבנת דבש, בת 28 מירושלים. דן אימני, בן 23 מירושלים. דנית דגן, בת 24 מתל אביב. טלי אליהו, בת 26 מירושלים. אורי פליקס, בן 28 מגבעת זאב. ניר בורוכוב, בן 22 מגבעת זאב. ברוך לרנר, בן 29 מהיישוב עלי. נתנאל כוכבי, בן 31 מקריית אתא.

 


פורסם לראשונה

 

דנית דגן
"דנית ואורי עמדו להתחתן בקרוב"

דנית דגן, בת 24 מתל אביב, נהרגה בפיגוע כאשר היתה במקום עם החבר שלה אורי פליקס בפגישה עם חברים. השניים, שהיו חברים חמש שנים, עמדו להינשא ב-15 במאי באולם שמחות בתל אביב, ורכשו כבר דירה בירושלים.

בשנים האחרונות למדה דנית תיירות במכללת ר"ג. דודה, ניסים רם-לב, סיפר כי אתמול חגגו כל בני המשפחה בחנוכת הבית של דודתה של דנית, ושם היא למעשה נפרדה מכל המשפחה, ומיהרה להגיע לירושלים לפגישה עם החברים של אורי.

היא הותירה אחריה הורים, שלמה ורחל, ושלושה אחים ואחות.

 

חזור למעלה
אורי פליקס
"לי זה לא יקרה"

 

אורי פליקס, בן 28, חברה של דנית, התגורר בגבעת זאב בירושלים, ועבד כמאבטח בבית משפט השלום בירושלים. בצבא הוא שירת במשטרה הצבאית.

 

חבריו מספרים שתמיד הוא אמר שאינו פוחד מפיגועים. בית הקפה 'מומנט' היה בית שני עבורו - הוא נהג לבלות שם יום יום ואף חגג את יום ההולדת האחרון שלו ביוני 2001. תמיד כששאלו אותו אם הוא לא פוחד מפיגועים, הוא ענה: "תסתכלו עלי, גדול כמוני, אף מחבל לא יהרוג אותי".

 

הוא למד לימודי שמאות ומקרקעין במכללה למנהל בירושלים. הותיר אחריו זוג הורים ואחות מבוגרת ממנו.

 

 

חזור למעלה
אורית אוזרוב
אבל במשרד החוץ

 

אורית אוזרוב, בת 28, עבדה ב-4 השנים האחרונות במשרד החוץ, במשרדו של סמנכ"ל תקשורת והסברה גדעון מאיר.

 

אביה של אורית, יחזקאל, סיפר שאתמול בסביבות השעה 21:00 בערב היא הודיעה שבכוונתה לצאת לבלות עם חברים. אמה ביקשה ממנה שלא תצא, אבל אורית אמרה: "מה אתם דואגים, אי אפשר לעצור את החיים בגלל הדאגה. גם אני", אומר אביה, "בדעה הזו. זו היתה הפעם האחרונה שדיברנו איתה. לא ידענו שהיא ב'מומנט', אבל ידענו שזה מקום שהיא מבקרת בו דרך קבע".

 

הסמנכ"ל מאיר סיפר כי "אורית היתה ילדה טובה, ומסורה מאוד לעבודה. המשרד כולו באבל. חברותיה עובדות המשרד, בוכות, ומתקשות לעכל את הבשורה המרה".

 

אורית סיימה תואר ראשון בחינוך והוראה במכללת דוד ילין. הותירה אחריה אח, בן 23, ירון, וזוג הורים.

 

היא הובאה למנוחות בבית העלמין שבגבעת שאול.

 

 

חזור למעלה
ניר בורוכוב
"ניר נלחם כדי לשרת ביחידה קרבית"
ניר בורוכוב, בן 22, מגבעת זאב, השתחרר לפני פחות משנה מהצבא לאחר שירות ביחידת דובדבן. בן דודו, ראובן בביאן, סיפר כי ניר "נלחם כדי לשרת ביחידה קרבית, הוא סירב פקודה כאשר התבקש לשרת כג'ובניק ונכנס לכלא". בן דוד שלו, אלון בביאן, נפל באסון המסוקים, ובן דוד אחר, הוא תלמיד המכינה הקדם צבאית בעצמונה שלא נפגע בפיגוע ביום חמישי האחרון.

 

הוא הותיר אחריו הורים, אח, ושלוש אחיות. הוא הובא למנוחות בבית העלמין בגבעת שאול.

 

 

חזור למעלה
נתנאל כוכבי
היתה לו הרגשה שיהיה במקום פיגוע"

 

נתנאל כוכבי, בן 31, לשעבר יו"ר אגורת הסטודנטים באוניברסיטת בר אילן, התגורר בשנים האחרונות בשכונת קטמון בירושלים. חבריו ובני משפחתו מספרים כי בית הקפה "מומנט" היה מקום הבילוי החביב עליו. "רק ביום שישי הוא ישב שם עם חבר בשעות הצהריים ואמר לו שיש לו תחושה שהפיגוע הבא יהיה פה בבית הקפה", כך סיפר בכאב אחיו אסף.

 

כוכבי, בוגר הישיבה נתיב מאיר בירושלים, שירת בצבא בסיירת גולני. במהלך שירותו כיהן כמ"פ בסיירת דוכיפת. הוא סיים את השירות בדרגת סרן. לאחר מכן החל ללמוד משפטים ומחשבים באוניברסיטת בר אילן שם כיהן כיו"ר אגודת הסטודנטים. "בכל מקום בו נגע הוא היה המוביל. הוא ידע להנהיג אחריו אנשים", סיפר אחיו אסף.

 

כוכבי בן למשפחה בת 7 ילדים. הוא הובא למנוחות בבית העלמין בקריית אתא.

 

 

חזור למעלה
לימור בן שהם
"רק לפני שבוע חגגה במקום יום הולדת"
רק בשבוע שעבר חגגה לימור בן-שהם, בת 27, משכונת גילה, את יום הולדתה בבית הקפה "מומנט". היום התכנסו סביב ביתה עשרות בני משפחה וחברים, כשהם מתקשים לעכל את הבשורה הקשה.

 

בת כיתה של לימור וחברתה סיפרה כי "במוצ"ש שעבר כל החברים של לימור התכנסו במומנט, בית הקפה שהיא הכי אהבה, וחגגו לה את יום ההולדת". אמש, זמן קצר לפני הפיגוע, התקשרה לימור לשתי חברות והן הודיעו לה שהן מתעכבות. לימור ישבה על הבר כשגבה מופנה אל הכניסה. היתה איתה חברה נוספת שניצלה בנס כאשר הלכה לשירותים בזמן הפיגוע.

 

מירב יעקובי, חברתה הטובה, אומרת: "אלוהים קטף את הפרח הלא נכון".

 

היא הובאה לקבורה בהר המנוחות בגבעת שאול בירושלים. לימור, בת הזקונים, הותירה הורים, דבורה ושלמה, וארבעה אחים.

 

 

חזור למעלה
ברוך לרנר
"אי אפשר לחיות בצורה כזו"
ברוך לרנר, שנרצח בפיגוע בקפה מומנט בירושלים, עבד כמאבטח ברובע המוסלמי בעיר העתיקה. בצבא הוא היה לוחם בגבעתי. הוא למד במכללת אריאל, שם עמד לסיים את לימודיו בתוך כמה חודשים.

 

הוא היה נכד ללוחם לח"י ונכד ללוחם המחתרת נגד הנאצים בצרפת, שעל שמו נקרא וכמוהו גם הוא נהרג בגיל 28.

 

בני משפחתו מספרים כי "כולם אהבו אותו, בלי הבדל של מגזר זה או אחר - חילוניים ודתיים, ישראלים ותיקים ועולים חדשים. הצחוק שלו והחום ששפע ממנו אפפו את כל מי שנפגש איתו".

 

לפני כשבוע, כשאמו ביקשה ממנו לא לצאת לבילויים במקומות הומים כדי לא לסכן את חייו, ענה לה שאי אפשר לחיות בצורה כזאת, ו"אם נחיה כמו עכברים בחורים זה יהיה נצחונו של האויב עלינו".

 

 

חזור למעלה
לבנת דבש
"זה המקום הכי בטוח, מול בית רה"מ"

 

הוריה של לבנת דבש, בת 28, משכונת קריית יובל בירושלים, רחל ויוסף, ידעו אמש שבתם נמצאת בבית הקפה "מומנט". לדבריהם, לבנת אהבה מאוד לשבת שם. יוסף מספר: "מיד כששמענו שהיה פיגוע במקום, אמא של לבנת ידעה שאסון נורא קרה".

 

לדבריו, פחדנו מאוד שלבנת תצא לבתי קפה בגלל המצב. "אמא שלה אמרה לה ש'יש התרעות', ולבנת אמרה 'אמא, מומנט זה המקום הכי בטוח, זה מול בית ראש הממשלה'", אומר יוסף.

 

יוסף מוסיף: "היא היתה הכל, האור שבבית והאור שבחברה שלנו".

 

זהו האסון השני הפוקד את המשפחה. אחד הבנים, אילן, נרצח בשנת 97' בנטף, כאשר נקלע לאירוע פלילי באקראי, היה עד לרצח, והרוצח הרג גם אותו.

 

לבנת היתה סטודנטית בתחום המלונאות. היא בת הזקונים במשפחה, והותירה אחריה זוג הורים, ושני אחים. הלוויתה נערכה אחר הצהרים בגבעת שאול בירושלים.

 

 

חזור למעלה
טלי אליהו
"נקטפת בדמי ימיך"
טלי אליהו, בת 26 מירושלים, היתה סטודנטית בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית, ואחת מבין 11 אחים ואחיות. אביה, הרב שלמה אליהו, נחשב לאחד מגדולי המקובלים בארץ.

 

בהלוויתה ספד לה הרב ישראל יפרח: "טלי, פרח המשפחה, אנחנו מכירים אותך מקטנות ובמיוחד בשנים האחרונות, כשבאת לעזור לאבא שלך, שנפל למשכב. נקטפת מאיתנו בדמי ימיך ועוד לא זכינו לחתן אותך".

 

השר שלמה בניזרי אמר בהלוויה: עם ישראל מאז היותו לאומה נרדף על ידי אומות העולם, רק בגלל היותנו יהודים. אנחנו נמצאים במאבק עם אנשים חסרי צלם אנוש, שרוצים במותנו".

 

 

חזור למעלה
דן אימני
אסון שני במשפחה
דן אימני, בן 23, משכונת גילה בירושלים, הוא ההרוג השני במשפחה. בשנת 84' איבד דן את אחיו הבכור חזי, שנהרג בעת שירותו הצבאי בלבנון.

 

אחיו של דן, הרצל, סיפר כי המשפחה לא ידעה שהוא היה ב'מומנט', והם התחילו להרגיש שקרה משהו כששמעו את הדיווחים בתקשורת, ו"אז התחילה הפאניקה".

 

לדבריו, "דן היה בחור פטריוט, ישראלי שהיה אכפת לו". הוא אומר כי "יש לנו הרבה אנשים שהולכים והגיע הזמן שהעם ידרוש החלטה. שהעם המפולג הזה יתעורר ויתאחד ויראה שיש לנו בעיה שצריך לטפל בה. צריך להתעורר".

 

דן, בן הזקונים, במשפחה, הותיר אחריו הורים, מרדכי וטלי, ושלושה אחים. הלוויתו נערכה בשעה 16.00 בגבעת שאול בירושלים.

 

 

חזור למעלה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: גילי נחושתן
נתנאל כוכבי
צילום רפרודוקציה: גילי נחושתן
צילום רפרודוקציה: דלית שחם
דנית דגן
צילום רפרודוקציה: דלית שחם
צילום רפרודוקציה: גלי תיבון
לימור בן שהם
צילום רפרודוקציה: גלי תיבון
ברוך לרנר
צילום רפרודוקציה: גלי תיבון
ניר בורוכוב
צילום רפרודוקציה: גלי תיבון
צילום רפרודוקציה: גלי תיבון
אורי פליקס
צילום רפרודוקציה: גלי תיבון
צילום רפרודוקציה
לבנת דבש
צילום רפרודוקציה
מומלצים