שתף קטע נבחר

לנדאו לשרון: לאן אתה מוביל?

בישיבת פורום שרי הליכוד תקף השר לנדאו את החלטת שרון לוותר על 7 ימי השקט. "מיהם אותם מומחי ביטחון שאיתם אתה מתייעץ, כי איתנו אתה אינך מתייעץ". שרון השיב: לא אגרר אחרי הדרישות למלחמה

עימות חריף בישיבת פורום שרי הליכוד אתמול (ב') בין השר עוזי לנדאו לראש הממשלה אריאל שרון. שרון כינס בלשכתו בירושלים את שרי הליכוד כדי למסור להם על המניעים להחלטתו לוותר על שבעה ימי שקט. השר לנדאו שאל בדיון את שרון: "לאן אתה מוביל אותנו? מי הם אותם מומחי ביטחון שאיתם אתה מתייעץ, כי איתנו אתה אינך מתייעץ. ויתרת על 7 ימי שקט כתנאי להתחלת יישום כל מגע עם הרשות, בניגוד גמור לדברים שעליהם נלחמנו לאחרונה".
שרון ענה ללנדאו, כי השתנות הנסיבות מחייבת שינוי בדרישות ולכן נסוג מהדרישה ל-7 ימים נקיים מטרור ואלימות. "השתנו הנסיבות", אמר רה"מ, "וכעת צריך לנסות להיכנס למיתווה של הפסקת אש. אני אינני רוצה להיגרר אחרי הדרישות שנשמעו לפתוח במלחמה. לא שיניתי את עמדתי, כבר בעבר חשבתי שצריך להגיע להסדר ביטחוני", הוסיף שרון והזכיר את תוכנית אזורי החיץ.
השרה לימור ליבנת אמרה בדיון כי היא חשה באי נוחות "עקב המסר הכפול", כהגדרתה, "שיוצא מן הממשלה החוצה". ליבנת אמרה בישיבה כי "אנחנו צריכים להחליט לאן אנחנו הולכים ומה המסרים שלנו. ערפאת הוא אסטרטג שמתכנן הכל כדי להקים מדינה ובסופו של דבר להשתלט גם על ישראל".
השרים דני נווה, ציפי ליבני ומאיר שיטרית תמכו בהחלטת שרון לוותר על 7 ימי שקט, בטענה כי "אין בוויתור הזה שינוי מהותי". השרה ליבני אמרה בישיבה כי "צה"ל ממשיך לפעול כל העת בשטח. אנחנו הוספנו את הדרישה לשבעה ימי שקט לדו"ח טנט המקורי, והוויתור על כך כעת אינו מהותי. זהו שינוי טקטי בלבד".
נוה אמר ש"צריך להכות בפלסטינים ואחר כך לסגת לאן שנוח לנו חד צדדית. אני חושב שצריך קווים אחרים, לא קווי 67'".
השר שיטרית ביקש מהשרים בתום הישיבה שלא להיגרר אחר הימין הקיצוני. "אל תגררו אותנו למלחמה יותר גדולה ממה שאנו מצויים בה כעת", ביקש השר מחבריו לסיעה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
לנדאו. עם מי אתה מתייעץ?
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים