שתף קטע נבחר

יועצי תקשורת ינסו לשקם את תדמית הכנסת

ועדת הכנסת שדנה ב"מדד הכנסת" בו קיבלה הכנסת ציון נכשל החליטה להקים צוותי מקצוע לשיפור התדמית. ח"כ יגאל ביבי הציע "לא לשדר שידורים חיים ולהוציא קטעים לא יפים החוצה"

ועדת הכנסת דנה אתמול (ב') בתדמית הנמוכה של הכנסת בציבור. במקום לשפר את איכות עבודתם העדיפו החכי"ם להקים צוותים מקצועיים, שיכללו יועצי תקשורת וחברי כנסת שיעבדו בהתנדבות על שיפור התדמית המקצועית.
בדיון בועדת הכנסת נדון סקר "מדד הכנסת" שנערך לפני שנה על ידי מינה צמח ובדק את הדימוי של הכנסת וחבריה בציבור. בסקר שמימצאיו פורסמו בהרחבה קיבלה הכנסת ציון נכשל, והדירוג שנתנו הנשאלים היה 4 מתוך 10.
לח"כ יגאל ביבי (מפד"ל) היתה הצעה כיצד להתמודד עם הדימוי השלילי. "אתם כל הזמן מראים בערוץ 33 את המליאה בשידור חי. לא צריך לשדר שידורים חיים. אפשר לערוך את השידורים, להוציא קטעים לא יפים החוצה ולשדר גם את דיוני הוועדות, אבל רק אחרי עריכה", הציע ביבי.
בסקר שהונח לפני חברי הוועדה נמצא כי 50 אחוזים מהציבור אמרו כי הכנסת מעוררת בהם בושה; 88 אחוז אמרו כי אינם מרוצים מתיפקודה ו-55 אחוזים הודו כי אין להם אמון בה. ח"כ אפי אושעיה (עבודה) חושב שהמאבק על הדימוי העצמי אבוד. "זה עניין אבוד מראש. הכנסת היא בבואה של החברה הישראלית: חרדים מול חילונים, עשירים מול עניים, ערבים מול יהודים. זה הפרצוף ולאזרח הישראלי לא נעים להסתכל במראה. יש לנו 19 סיעות. יש ויכוחים ועימותים כי אנחנו כמו כל מדינה לבנטינית במזרח התיכון. מה נעשה, ניקח משרד פרסום שיעשה מאיתנו הוגי דיעות מנומסים?"
ח"כ זאב בוים טען בדיוק את ההיפך: "אל תאשימו את הציבור במדד הכנסת. אנחנו מתעסקים כאן בדימוי העצמי ולא במהות. צריך לשפר את עבודת חברי הכנסת ולא לתת לדו"ח הזה להעלות אבק".
"אנחנו נראים די על הפנים", אמרה ח"כ זהבה גלאון לסיכום הדיון. "ועוד מדובר בדו"ח ישן. אם היו עושים את הסקר היום, היינו מקבלים ציון עוד יותר גרוע. הציון של הכנסת קשור בקשר ישיר למצב הרוח הלאומי, אבל אני לא מנסה להפחית מהאחריות שלנו".
לאחר הדיון בדימוי העצמי שלהם, עברו חברי וועדת הכנסת להצבעה על ההצעה לקצר את פגרת הפסח, עקב המצב הביטחוני. ברוב גדול דחו הח"כים את ההצעה לקצר את חופשתם במספר ימים. החופשה של הח"כים היא בת חמישה שבועות. "זה באמת צעד שנועד ליחסי ציבור", אמר ח"כ ויצמן שירי. "הרי אם נקצר את הפגרה מה שיקרה זה שחברי הכנסת פשוט לא יגיעו לדיונים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יגאל ביבי. "לערוך שידורי המליאה"
מומלצים