שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  השרים סיכמו: כל המדינה אזור חיוב אחד
  שר האוצר ושר התקשורת יניחו את הצעתם המוסכמת לעדכון תעריפי בזק לאישור ועדת הכספים. על פי הסיכום תהפוך כל המדינה לאזור חיוב אחד, כשבמקביל יקוצרו בשעתיים שעות השפל, בהם נגבים התעריפים הנמוכים. באוצר מרוצים מכך שהתעריפים החדשים לא יביאו לעלייה במדד

  שר התקשורת ושר האוצר מאכזבים את בזק. על פי הסיכום שהושג בדיונים שניהלו השניים, יכללו תעריפי בזק החדשים הפיכת כל המדינה לאזור חיוג אחד, כשבמקביל לא תהיה עלייה בסך התשלומים של הציבור לחברה. על פי ההצעה המקורית של בזק, היו אמורים לזרום לקופתה עוד 160 מיליון שקל, אולם על פי הסיכום החדש לא יחול כל שינוי בהכנסותיה. ההצעה שסוכמה בין השרים תוגש לאישור ועדת הכספים של הכנסת.
  ההישג הגדול ביותר מבחינתו של שר האוצר, הנו שהתעריפים החדשים לא יביאו לעלייה גדולה יחסית במדד חודש מרץ, כפי שחששו במשרדו. החשש מעלייה חדה יחסית במדד נובע ממשקלו הגבוה יחסית של סעיף התקשורת בחישוב המדד. סעיף זה, הכולל את מחירי התקשורת הקווית והסלולרית, מהווה 3.5% מסל המחירים הנכללים במדד וכל עלייה בו עלולה להביא למדדים גבוהים, שיצטרפו למדד הגבוה בלאו הכי של ינואר.

  שעתיים פחות בתעריף המוזל

  על פי ההסכמות בין השרים, יצומצמו בשעתיים שעות השפל, בהן התעריף מוזל יותר. שעות התעריף המוזל יחלו רק בשעה 19:00, במקום בשעה 18:00 היום והן יסתיימו כבר בשעה 07:00 במקום בשעה 08:00. בשעות השפל, בהן משתמש בעיקר הצרכן הביתי (19:00-7:00 בבוקר) יונהג התעריף הקיים היום של 2.5 אג' לדקה ולא 4 אג' לדקה כפי שדרשה זק. בשעות השיא, בין השעות 7:00-19:00, יונהג תעריף אחיד של 14 אג' לדקה.
  עוד הוסכם, כי תעריף המינימום לשיחה יוזל ב-8% (1.8 אגורות), מ-22.8 אג' ל-21 אג' בלבד וכי התעריף החודשי (דמי שימוש) יעודכן בשיעור עליית המדד בלבד.
  בשירותי תא קולי תימשך ההוזלה בשיעור של כ-50% שהחלה כבר בחודש אוגוסט תימשך ומחיר השירות יעמוד על 4.26 שקל לחודש במקום 8.54 שקל לחודש. דמי התקנת קו טלפון חדש יוזלו גם הם, בשיעור של 18%, מ-331 שקל ל-272.65 שקל. תעריף השירות של שיחה מזוהה יוזל ב-28% , מ-5.97 שקל לחודש ל-4.26 שקל לחודש.

  בזק: הכנסותנו ייפגעו ב-2%

  בתגובה לטענת האוצר על גידול של 160 מיליון שקל בהכנסות בזק כתוצאה מהמעבר לאזור חיוב אחד, אמרו בבזק כי האוצר מתעלם במתכוון מהעובדה שמול המספר הנ"ל קיימת הפחתה של 100 מיליון שקל בהכנסות משירותים אחרים. בסופו של דבר, אומרים בבזק, מדובר בהפחתה ריאלית של 2% בהכנסות בזק.
  מהחברה נמסר, כי המעבר לאזור חיוב אחד הוא אכן החידוש הגדול בעדכון התעריפים הנוכחי, היות שמעתה ואילך לא יהיו עוד שיחות בינעירוניות, והאופן הפשוט בו מחושבים תעריפי החברה יאפשר לצרכנים להשוות את לתעריפים למחירי הסלולר היקרים בהרבה. יחד עם זאת, טוענים בבזק, העיקרון של המעבר לאזור חיוב אחד, לא יכול לעמוד בפני עצמו, ולגרום לפגיעה ואבדן הכנסות לחברה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים