שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ההסתדרות מתנגדת להסכם ההבראה של הפועל חיפה
  בהסתדרות טוענים כי תוכנית ההבראה שהוצגה תאפשר את תפעול הקבוצה בטווח הקצר, אך לא תאפשר לקבוצה לשלם את חובות העבר. אבי קאופמן: "תגובת ההסתדרות מעליבה"

  ראשי ההסתדרות התכנסו היום (ג') בבית ההסתדרות כדי לדון באפשרויות לסייע להפועל חיפה לצאת מהמשבר הכלכלי אליו נקלעה. בפני מנכ"ל ההסתדרות, סמי בן יעיש, הוצגה תוכנית הבראה לקבוצה, במסגרתה אמורה ההסתדרות להעביר סכום של כחמישה מיליון שקלים לקבוצה. בהסתדרות הסכימו עקרונית לסייע, אולם רק בתנאי שהקבוצה תגבש תוכנית הבראה משמעותית. היום גם הוצג מסמך המנסה לתת פתרון מיידי למצב, אולם בהסתדרות טענו שהמסמך לא מספק. "לא ברור לנו בין מי למי הושגו ההבנות הללו", נאמר בהודעה רשמית שפורסמה על ידי ההסתדרות. "התכנית שהוגשה חוזרת שוב על אותה טעות של ניסיון לפתור את הבעיה הרגעית בטווח הקצר, על ידי גיוס הכספים הדרושים להפעלה השוטפת של הקבוצה תוך התעלמות מחובות העבר. בכל החומר שהוגש אין כל התייחסות לחובות העבר שהם הכסף הגדול".
  בן יעיש הדגיש לאחר הפגישה כי ההסתדרות לא שינתה את עמדתה בנושא מאז פרוץ המשבר. בן יעיש: "אמרנו אז ואנו אומרים גם עתה כי לפנים משורת הדין נשקול אפשרות לסייע לקבוצה אך ורק כחלק מתכנית הבראה רצינית וכוללת. עד כה קראנו בעיתונות על עשרות רעיונות והצעות יצירתיים אך לא ראינו ולו נייר מקצועי אחד המציע פתרון לכל הבעיה ומתייחס לכל חובות הקבוצה תוך הצגת מקורות תקציביים ובטחונות".
  בהסתדרות מותחים ביקורת על הצגת הדברים כאילו כל עתיד הפועל חיפה תלוי בנכונות ההסתדרות להעביר לקבוצה סיוע כספי. הסיוע שהתבקשה ההסתדרות להעביר הוא כטיפה בים מחובותיה של הקבוצה, וגם לו ניתן, לא היה בו כדי להבריא את הקבוצה או לחלץ אותה מהמשבר. "לא נותנים אקמול במקום בו דרוש טיפול שורש. הקפאת חובות איננה מבטלת את החובות ואיננה פותרת את הבעיה, אלא רק דוחה אותה. חובותיה של הפועל חיפה נאמדים בכ-27 מיליון שקלים. התכנית שהוצגה מתייחסת בסך הכל ל-2 עד שלושה מיליון שקלים. יהיה זה חוסר אחריות מצד ההסתדרות להעביר כסף שישמש להסוואת בעיותיה האמיתיות של הקבוצה ואשר יביא בסך הכל לדחיית הבעיות עד לסוף העונה".
  בן יעיש הוסיף: "אין לי ספק כי גם אם היינו נותנים את הסכום המבוקש, הבעיה לא היתה נפתרת אלא הולכת ומחמירה ובתום תקופת הקפאת החובות היו חוזרים ומבקשים מאיתנו עוד כספים".
  אבי קאופמן, מנכ"ל הפועל חיפה: "תגובת ההסתדרות מעליבה. ציפינו שלפחות ימצאו לנכון להזמין אותנו לדיון רציני על הפרטים, ולא להגיב בצורה כזאת דרך התקשורת. אנחנו בוחנים כרגע את התשובה, ועדיין לא החלטנו כיצד לפעול". קאופמן שב והכחיש את הפרסומים לפיהם יתפטר אם לא תקבל ההסתדרות את דרישת הקבוצה.
  בתוך כך נמסר כי שחקן הקבוצה, אלין מינטואן, ישאר בינתיים בארץ, לאחר שהובטח לו כי הקבוצה תעביר לו את חובה, על סך 7000 שקלים, ביומיים הקרובים.


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים