שתף קטע נבחר

מצב הרשת

פרשנות אישית, בלתי מכופתרת ונושכת על ארועי השבוע האחרון באינטרנט. והפעם: מזימות בזק, הנדיב הידוע ביל גייטס, חברים דמיוניים, פיגועים ותרומתם לאתרי הקניות - ויש עודכל העולם כולו

מזימת בזק לייקר את תעריפי הגלישה בטלפון נבלמה, בינתיים, לא מעט בזכות פעילותו של ח"כ מיכאל איתן. זאת, למרות ההתייקרות בתעריפי השיחה הכלליים, שצפויה רק בעוד חודשיים.
גם מחירי האינטרנט המהיר בכבלים אינם צפויים להיות חסכוניים במיוחד, כפי שכבר נכתב כאן בעבר, ולגולשים לא נותר אלא להתחבר לייאוש ולכאב בפס צר מאוד. אם היינו בבריטניה, השערורייה הזו לא הייתה עוברת בשקט. בינתיים, מומלץ לכל הגולשים דרך הטלפון להצטרף לאחת מחבילות בזק המוזלות ואל תתנו להם לעבוד עליכם.

הנדבנים מרדמונד

האם ויתרה המדינה על הצעתה של מיקרוסופט לתרום תוכנות וטכנולוגיה ב-20 מיליון דולר לפרוייקט המחשוב הרוחבי של משרדי הממשלה? האם התרומה הזו ניתנה, למעשה, בניגוד לחוק, ומבלי שנערכה השוואה ביחס למערכות ההפעלה מסוג יוניקס או לינוקס?
"המדינה כלל לא התכוונה לשדרג את כל הטכנולוגיות הממשלתיות למוצרי מיקרוסופט", טוען איציק כהן, סגן בכיר לחשב הכללי באוצר, "סיכמנו עם מיקרוסופט כי נרכוש רישיונות עבור תוכנות שממילא כבר הותקנו במשרדי הממשלה, על מנת להפוך אותן לחוקיות".

כלומר, מדובר בהלבנת תוכנות פיראטיות

"תקרא לזה איך שאתה רוצה, חתמנו על ההסכם כדי לוודא שכל התוכנות במשרדי הממשלה פועלות באופן חוקי".
כהן אומר כי, אמנם, מיקרוסופט העולמית התחייבה לסייע ל-SAP העולמית בהטמעת טכנולוגיות מיקרוסופט בתשתיות המיחשוב של הממשלה והמגזר הציבורי, אך לדבריו, זה עניין "בין מיקרוסופט ל-SAP, שזכתה במכרז הממשלתי".
"מיקרוסופט התחייבה לתרום שירותי ייעוץ לממשלה בעניין הממשל הזמין", הוא אומר, "אך אנחנו יכולים גם לא לקבל את הייעוץ שלהם". בכל מקרה, מדגיש כהן, הממשלה לא קיבלה תרומה של טכנולוגיה למרכב"ה.
כהן מאשר כי מיקרוסופט הסכימה לתרום טכנולוגיות לממשלה לפרויקט להב"ה לצמצום הפער הדיגיטלי אך לדבריו לא מדובר ב-20 מיליון דולר. "מיקרוסופט הסכימו לתרום 4,000 ערכות עבור פרויקט להב"ה, שווי כל ערכה כ-100 דולר. כלומר, שווי התרומה הוא 400,000 דולר ועל כך אנחנו מוותרים".
לדברי כהן, היועץ המשפטי לממשלה בדק את ההסכם ויכול לאשר את הדברים. ממשרד היועץ המשפטי לממשלה לא התקבלה תגובה נכון לזמן פרסום המדור.

סיכה בבלון

אתר הגיקים העברי "האייל הקורא" מפרסם מאמרים ומארח דיונים כבדי ראש, חלקם מעניינים וחלקם פסבדו אינלקטואליים בעליל. לאחרונה עלה לרשת אתר בשם "החברים של אלכס", שמפרט את מגוון דמויות פיקטיביות שהפעיל גולש שמכנה עצמו "מאן דה הוא", משתתף קבוע ב"האייל הקורא".
על פי האתר, מתברר כי "מאן דה הוא" בדה דמויות שונות ועימת אותן זו עם זו ועם גולשים אחרים, והשתמש בהן כדי להרעיף שבחים על "אלכסנדר מאן", הדמות המרכזית שבדה, ולחילופין, להשמיצו בפורום של האייל הקורא ובתגובות למאמרים באתר.
אתר "החברים של אלכס" חושף כי "אלכנסדר מאן" ודמויות נוספות שפעלו באתר "האייל הקורא" אינם קיימים במציאות ונבדו על ידי אותו "מאן דה הוא". מתיחה מתוחכמת או מסע נקמה מאורגן? הכל יכול להיות.

פיגועים זה טוב?

האם גולשים מנצלים את העובדה כי ישראלים רבים דבוקים למקלטים לאחר פיגועים כדי לרכוש מוצרים במחיר מציאה באתרי המכירות הפומביות? אין עדות חותכת לכך, ואם הדבר נכון, הרי שייתכן שאין לכך קשר לציניות. יכול להיות שדווקא הדיכאון והייאוש הם שמובילים גולשים למצוא מפלט בריגוש הזול של רכישת מיקרוגל בהנחה.

ציטוט

"אפילו קוראים ספקנים וממולחים, שרגילים לזהות כל ניסיון למכור להם חתול בשק, מתמלאים יראת כבוד וחשש בפני טכנולוגיה מתקדמת. השילוב בין הכותרות המתלהמות, ראשי התיבות הלועזיים והשימוש החוזר במונחים מקצועיים, כגון 'יישומים', 'ממשקים' ו'פס רחב', מעורר תחושה של סמכותיות ובקיאות בחומר".
(אחת, תמר גוטמן , בכתבה על מוספי המחשבים של ידיעות ומעריב שהתפרסמה בגיליון האחרון של "העין השביעית", כתב עת שמבקר חוסר מקצועיות בעיתונים אחרים).

לקוראינו, קצת יראת כבוד

יישומים. ממשקים. פס רחב. יישומים. ממשקים. פס רחב. יישומים. ממשקים. פס רחב. זהו, עכשיו אפשר להמשיך.

אפשר לשלם מע"מ באינטרנט

לא כולם בבת אחת, זה יכביד על השרתים.

תגובון (טוקבק בלעז)

"שרון שדה המקסימה - האם זו את? זה אני בן, סליחה, יצא שאני ממש 'עוקב' אחריך...'תת ההכרה נפתחת כמו מניפה' - זה מוכר לי, אבל אני די זבל בשירה.
אני מתאר לעצמי שעכשיו אני שרוף לגמרי, אבל תאמיני לי בכיתה ז עד ט כל הזמן כתבתי שירים.יש לי את המחברות עד היום.
מתוקה, כל כך יפה מה שכתבת על ג'וליאן הורוד. אני אחפש את הספר של יונה וולך רק בשבילך, רק תעני לי כבר, תני סימן שאת שם, באמת אל תפחדי ממני, אז אני לא חמי רודנר או יורם חזן- אבל אני נחמד מאוד, ואני חוזר ואומר לך, את ממש לא צריכה להיות יפה ולא לפחד ממה שאחשוב עליך, מצידי תהיי בלונדינית פצצה או שתהיי דומה לרב עובדיה יוסף, זה אותו דבר כי הלב זה מה שחשוב ונדמה לי שיש לך המון לב. סליחה על הנידנוד, בן, פ"ת."
- תגובה מרגשת גם אם פתאטית במידת מה לתגובה על כתבה על מופע האיחוד של "בציר טוב".

מה העניינים?

whatsup הוא אתר לינוקס ישראלי חדש בסגנון סלאשדוט. בהצלחה.

פאטיש

חדשות הרכבת הוא אתר החדשות הישראלי הראשון בנושא רכבות. הידעתם שקטר 102 הועבר למוזיאון הרכב בחיפה? או שרכבת פרברית 423 נגררת מדי בוקר לחיפה על ידי קטר G12, אחד מקטרי הדיזל הוותיקים? אתרים נוספים לחובבי הרכבות:
עמותת פסים
רכבת ישראל
המועדון הישראלי לרכבות צעצוע

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ביל גייטס. הנדיב הידוע
צילום: איי פי
האייל הקורא. חברים פיקטיבים
בזק. לא כדאי
ברק אוסרוביץ
רק רכבת. פאטיש היסטרי
ברק אוסרוביץ
מומלצים