שתף קטע נבחר

בכירים בש"ס: ההחלטה לפרוש מהממשלה - סופית

הרב עובדיה יוסף בעד להפוך את המפלגה ל"אופוזיציה לוחמת". והשאלה הגדולה בש"ס" האם יעז אלי ישי להשתלט על לשכתו לשעבר של דרעי?

"יש עוד הרבה אי הסכמות בין הצדדים", כך אמר אחר הצהרים השר שלמה בניזרי, בצאתו מפגישה עם השר יוסי ביילין. בניזרי הוסיף: "יש פה גם את עניין הכבוד. לא רק מזרחיים וספרדים צריכים את הכבוד, כל בן-אדם צריך כבוד".
בפגישה שהתקיימה קודם לכן בין בניזרי לביילין, סיכמו השניים שצוותים מקצועיים של משרד המשפטים ומשרד התקשורת יבחנו דרכים להכשרת ערוצי הרדיו הפיראטיים של ש"ס.
בינתיים, ממשיכים גורמים בש"ס להיערך לקראת פרישה אפשרית מהממשלה והקדמת הבחירות. בכירים בש"ס אומרים כי מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הוא זה שדוחף את היוזמה להקדמת הבחירות.
העובדה שבש"ס הוחלט להגיש את מכתבי ההתפטרות רק בישיבת הממשלה הקרובה אומנם מותירה פתח לפתרון המשבר, אך בש"ס הדגישו כי לא מדובר באולטימטום אלא בהחלטת פרישה סופית. ההנחה בש"ס היא כי ראש הממשלה לא יוכל להיכנע לדרישותיה ועל כן ש"ס עומדת להפוך בקרוב ל"אופוזיציה לוחמת", כדברי אלי ישי. השר שלמה בניזרי אמר אמש כי עניין הפרישה הוא סופי ו"עכשיו ברק צריך גלגל הצלה או חבר טלפוני כדי להיחלץ מהמשבר".
הסוגייה שמטרידה כעת את פעילי ש"ס היא האם לאחר שינטוש את לשכת שר העבודה והרווחה יעז היו"ר אלי ישי להיכנס ללשכתו של היו"ר המודח אריה דרעי העומדת ריקה מאז פרישתו ומוגדרת על ידי פעילים בש"ס כ`אנדרטה לזכר אריה דרעי`. שרידי מחנה דרעי עדיין דבקים בעמדתם כי "אם מישהו יעז להיכנס ללשכה של אריה - הקירות יקיאו אותו".

לפנייה לכתב/ת
יצא בחוץ? הרב עובדיה יוסף
מומלצים