שתף קטע נבחר

זעם בקואליציה: "בורג פעל במרוקו לקדם נסיעתו לרמאללה"

ועידת איגוד הפרלמנטים העולמי שננעלה במרוקו קיבלה הצעת סיכום התומכת בנסיעת יו"ר הכנסת לנאום ברמאללה. ח"כ בוים: "בורג פעל לגייס את התמיכה. מדובר בתרגיל הונאה חמור שלו". בורג: "חבל שבוים לא מברר קודם את הדברים"

ועידת איגוד הפרלמנטים העולמי שנערכה במרוקו קיבלה אתמול (שבת) הצעת סיכום התומכת בנסיעת יו"ר הכנסת, אברהם בורג, לשארם א-שייח, כדי לתכנן שם את פרטי נסיעתו לנאום בפני המועצה המחוקקת הפלסטינית ברמאללה. ההחלטה עוררה את זעמו של ח"כ זאב בוים, יו"ר הקואליציה, שנכח אף הוא בוועידה שננעלה במארקש. בוים, שהתנגד להחלטה, טען כי זהו "תרגיל הונאה חמור של בורג".
עוד לפני הוועידה במרוקו הוסכם בין חברי הכנסת מהימין והשמאל כי לא תועלה בוועידה סוגיית הנסיעה לרמאללה, מכיוון שהקואליציה מתנגדת לנסיעתו של בורג. לטענת ח"כ בוים, הפר בורג את ההסכם וניסה בכל זאת לגייס תמיכה בינלאומית. יו"ר הכנסת מכחיש מעורבות כלשהי בהחלטה וטוען כי ההחלטה התקבלה בניגוד לדעתו.
בוים טוען עוד, כי ייתכן שבורג קיים פגישה סודית מאחורי גבה של המשלחת הישראלית כדי להשיג תמיכה בינלאומית לנסיעה לרמאללה. לדברי בוים, "אם אכן הדברים נכונים הרי שמדובר בתרגיל הונאה ורמייה חמור, אשר רומס ברגל גסה את ההבנות וההבטחות שנתן בורג לחברי המשלחת ולפיהם לא ינסה לקדם את ענייניו הפרטיים בנושא רמאללה על גבה של המשלחת. לבורג אין מנדט מהכנסת לנסיעה והניסיון לעשות זאת באפלה תוך שימוש במוסדות בינלאומיים הוא ניסיון מכוער שחשף את חולשתו מבית".
בורג מכחיש את הדברים וטוען כי התמיכה בו התקבלה בניגוד לבקשתו, על ידי נציג צרפת. "אני מאוד מתפלא על הודעתו של בוים", אמר. "חבל שהוא אינו מברר תחילה את הדברים לפני פירסומם". בורג מדגיש כי לא התקיימה שום פגישה סודית.
לדבריו, בניגוד להודעת הסיכום, בוועידה הוחלט בשבוע שעבר שלא להעלות את הנושא הרגיש, זאת בהתאם לבקשתו. בורג הדגיש שם, כי הדיון בנושא "חייב להתקיים בכנסת ולא במסגרות בינלאומיות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אביגיל עוזי
בורג. לא נפגשתי
צילום : אביגיל עוזי
מומלצים