שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "ישראל מתכננת מבצע צבאי רחב היקף"
  ה"וושינגטון פוסט": המבצע ייצא לפועל אם משימתו של זיני תיכשל. המבצע מוגדר כרחב יותר מזה שבוצע בתחילת החודש

  ישראל מתכננת מבצע צבאי רחב היקף נגד ערים, כפרים ומחנות פליטים פלסטינים, בהיקף שטרם נראה. כך מדווח העיתון האמריקני "וושינגטון פוסט".
  המבצע, שמוגדר כרחב יותר מזה שבוצע בתחילת החודש, ייצא לפועל אם ייכשלו ניסיונות התיווך של השליח האמריקני אנתוני זיני.
  ה"וושינגטון פוסט" מצטט גורמים ישראלים, האומרים כי ישראל תיתן כל צ'אנס אפשרי לזיני. עם זאת, הגורמים העריכו כי השליחות תיכשל ולא תושג הפסקת אש. הגורמים אמרו כי אם השיחות אכן ייכשלו והאלימות הפלסטינית תימשך "לא תהיה לנו ברירה אלא לבחור בדרך האחרת".
  גורמים ישראלים אמרו לעיתון כי הם מודעים לכך שגם פעולה צבאית רחבת היקף לא תעצור לחלוטין את האנתיפאדה. עם זאת, לדבריהם, ההערכה היא שהיא תוריד בצורה דרמטית את מספר פעולות הטרור. "מרמאללה לדוגמא, בתקופה בה היינו בתוך העיר, לא הצליחו הפלסטינים לשגר אף פעולת טרור נגד ישראלים. מרגע שיצאנו משם שוגרו מהעיר מספר פעולות טרור", אמרו הגורמים.
  גורמי הצבא לא אמרו האם הפעולה תתבצע במתכונת שונה, אלא רק כי החדירה לתוך השטחים הפלסטינים תהיה עמוקה וממושכת יותר. עם זאת הבהירו, כי לא מתוכנן כיבוש מחודש של השטחים. "הדילמה שלנו נובעת מכך שכל מה שהפלסטינים צריכים לעשות כדי לנצח זה להישרד", אמר גורם ישראלי. "זה גורם להם להיות אויב קשה ביותר, אבל אין זה אומר שלא נילחם בהם".
  גורמים מדיניים בירושלים אמרו ל-ynet בתגובה לפרסום כי אם שליחות זיני תיכשל "ישראל תצטרך לקיים הערכת מצב ויהיה צורך לקבל סדרת החלטות לגבי מדיניות ישראל, אבל אין זה אומר שהולכים אוטומטית למלחמה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  כוחות הצבא ברמאללה, בפעולה הקודמת
  צילום: רויטרס
  מומלצים