שתף קטע נבחר

שרון: אני עושה מאמצים להרחיב את הממשלה

ראש הממשלה אמר במרכז הליכוד: "קראתי למפלגות שעזבו אותנו לחזור ולהצטרף לממשלה, ואני מאמין שכך גם יהיה". המפד"ל והאיחוד הלאומי-ישראל ביתנו: שרון לא פנה אלינו, ולא ניכנס לממשלה. שינוי: לא נצטרף. עם אחד: יש מגעים מאז שפרשנו

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר אמש (ב') כי הוא עושה בימים אלה מאמצים להרחיב את הממשלה.
בנאום שנשא בפני מרכז הליכוד במסגרת טקס הרמת כוסית לכבוד החג אמר שרון: "אמרתי בעבר, ואני אומר שוב: הממשלה הזאת תכהן את מלוא כהונתה, ואני מאמין שכך יהיה, והבחירות הבאות יתקיימו בעזרת השם ב-28 באוקטובר שנת 2003".
שרון הוסיף כי "ישראל צריכה היום ממשלה מאוחדת, חזקה ורחבה ללא מאבקים פוליטיים פנימיים. כל האנשים הרציניים במערכת הפוליטית, ואני רוצה לומר לכם שאני עושה בימים אלה מאמצים להרחיב את הממשלה. אני קראתי למפלגות שעזבו אותנו לחזור ולהצטרף לממשלה, ואני מאמין שכך גם יהיה. אעשה כל מאמץ שהממשלה תהיה רחבה ככל שניתן. זו לא מערכה קלה - זו מערכה קשה ומורכבת, וצריך שתהיה בה אחדות".
שרון שב והבהיר שיתמודד בבחירות הבאות: "אמרתי בעבר שאתמודד, וכך אנהג", אמר.
בתגובה לדברי ראש הממשלה אומרים בסיעת המפד"ל והאיחוד הלאומי-ישראל ביתנו כי ראש הממשלה לא פנה אליהם כדי שיצטרפו לקואליציה.
מהמפד"ל נמסר כי לאור מדיניותו הנוכחית של הממשלה, כל פנייה מצד ראש הממשלה תושב בשלילה. ח"כ זבולון אורלב אמר: "לא ניכנס לממשלה שמדיניותה היא מדיניות פרס".
בסיעת שינוי אומרים כי ראש הממשלה, אריאל שרון, קבע פגישה עם יו"ר הסיעה, ח"כ טומי לפיד, בעוד שבועיים. בסיעה אומרים כי אין בכוונתם להצטרף לממשלה בה חברה סיעה חרדית.
ח"כ שמואל אביטל מסיעת עם אחד אמר כי מאז פרישת עם אחד מהממשלה מתנהלים מגעים על אפשרות חזרתה של הסיעה. לדבריו, לפני כשבוע וחצי הייתה אמורה להתקיים פגישה בנושא בין שר האוצר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לבין ח"כ אביטל ועמיר פרץ, כדי לבחון את המשמעויות התקציביות של דרישות הסיעה לשוב לממשלה - אולם הפגישה בוטלה מסיבות טכניות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
שרון. אעשה כל מאמץ
צילום ערוץ 2
אתר הכנסת
אורלב. לא נצטרף
אתר הכנסת
צילום מתוך אתר הכנסת
אביטל. יש מגעים
צילום מתוך אתר הכנסת
מומלצים