שתף קטע נבחר

עמי איילון: "פני לפעילות בתחום המדיני-בטחוני"

פרסום ראשון: עמי איילון מצהיר במכתב שהגיע לידי ynet: "הגעתי להחלטה שבמצב העניינים המדיני-חברתי-כלכלי, בכוונתי להצטרף למהלך ציבורי שבמרכזו הנושא המדיני בטחוני"

פרסום ראשון: עמי איילון מצהיר רשמית כי בכוונתו להצטרף למהלך ציבורי בתחום המדיני-בטחוני, במסגרת מהלך אותו הוא מגבש כיום עם קבוצת חברים.
מאז פרש איילון מתפקידו כראש השב"כ, הוא הרבה להתבטא בנושאים ציבוריים. רבים הפצירו בו להיכנס למערכת הפוליטית, אך הוא סירב. גם כעת, הוא אומר כי הוא אינו מתכוון לרוץ לפוליטיקה, אלא להקים תנועה ציבורית גדולה.
ל-ynet נודע כי במהלך השבוע האחרון שלח אילון מכתב אישי לאנשי קבוצת "קדימה", עמם קיים מספר פגישות בנושא האפשרות להקים ביחד תנועה שתעמיד את החינוך במערכת המוניציפלית במרכז סדר היום הציבורי בישראל.
אילון כתב לאנשי "קדימה" כי הוא אינו יכול לחבור אליהם, כיוון שבכוונתו להצטרף למהלך ציבורי בתחום המדיני-ביטחוני. "במצב העניינים כיום הגעתי למסקנה שאין באפשרותי להצטרף להובלת מהלך מסוג זה, עמדותיי האישיות - כפי שנתתי להן ביטוי באמצעי התקשורת מרחיקות אוכלוסיות רבות, שבהנהגה אחרת היו מצטרפות למהלך שהחינוך עומד במרכזו", כתב אילון.
"אישית", אומר איילון, "הגעתי להחלטה שבמצב העניינים המדיני-חברתי-כלכלי כיום, בכוונתי להצטרף למהלך ציבורי שבמרכזו הנושא המדיני-בטחוני, שבראייתי מתנה (לא מחליף) כל תהליך אחר. אני מודה לכל אחד מכם על ההשתתפות האישית בחשיבה ובעשייה עד היום ומתנצל על מפח הציפיות אם נגרם. מאחר ורבים מאתנו חולקים תפישת עולם דומה באשר לעתיד ישראל בכוונתי לפנות אליכם בהמשך מתוך נסיון לשכנע להצטרף למהלך אותו אני מגבש כיום עם קבוצת חברים".
אודי אמיר, מחברי קבוצת "קדימה", אמר ל-ynet בתגובה: "חשבנו שהפעילות בתחום החינוך היא החשובה ביותר כיום מתוך תחושה שהעתיד שלנו ייקבע על ידי עתיד מערכת החינוך ולא על ידי גבול או התנחלות כזאת או אחרת. לדעתנו חשוב כעת להציל את הבית הבוער יותר מאשר את מה שלתפיסתנו הוא בגדר תכולת הבית. הפניה לאיילון היתה מתוך תפישה שמערכת החינוך אינה מתפקדת ואינה מעודדת להישגים ולסובלנות. חשבנו שאדם כמו עמי איילון, דמות ציבורית מקובלת, תוכל לתרום למאבק שלנו.
אני מאוכזב מהחלטתו אך זוהי החלטתו והיא לגיטימית מבחינתנו".
מעמי איילון נמסר בתגובה כי "המכתב היה מכתב אישי ונראה לי מוזר שהמכתב הגיע לידי התקשורת". בהתייחסו לתוכן המכתב אומר איילון "אני עומד מאחורי הדברים, אך אין בכוונתי ללכת אל הפוליטיקה המפלגתית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:זיו קורן
לאן מועדות פניו? עמי איילון
צילום:זיו קורן
מומלצים