שתף קטע נבחר

בימין דורשים: להפסיק את ההבלגה

השר עוזי לנדאו: "למוטט את הרשות הפלסטינית. להיכנס ולא לצאת עד שתושלם המשימה". ח"כ רן כהן: "צריך להיפרד מה שיותר מהר. הגבול שלנו צריך להיות הקו הירוק"

בעקבות הפיגוע בנתניה דורשים שרים בימין להפסיק את מדיניות ההבלגה.
השר לביטחון פנים עוזי לנדאו אמר כי "יש למוטט את הרשות הפלסטינית". לדבריו, "הפלסטינים יכולים לחיות באוטונומיה, אך השליטה הביטחונית צריכה להישאר בידי ישראל באופן בלעדי. צריך להיכנס ולא לצאת עד שתושלם המשימה". לנדאו הוסיף: "לפנינו חיות אדם, ובהן צריך להילחם"
שר התקשורת, רובי ריבלין, אמר: "לאור הפיגוע האכזרי לא ניתן להמשיך לחכות למפגעים. עלינו לומר לאמריקנים כי על אף מלחמתם הגלובלית בטרור, יש גבול למה שעלינו לשלם".
ח"כ אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו, דרש מהממשלה להודיע על סיום שליחותו של זיני בעקבות הפיגוע. לדבריו, "על ממשלת ישראל לחסל את הטרור הפלסטיני בדיוק באותה הצורה שבה מיגרה את הטרור בשטחה של אפגניסטן". ליברמן קרא להפסיק מייד כל מגע ביטחוני ומדיני עם הרשות הפלסטינית.
ח"כ יובל שטייניץ אומר כי "הפיגוע הנורא הזה הוא תוצאה של אזלת ידנו במלחמה בטרור. הגיע הזמן שנעשה מעשה כמו חוסיין בשנות ה-70' ונחסל את הטרור. אין סיבה להמשיך וללחוץ על ערפאת ולהמתין שהטרוריסט הזה יהפוך למלאך".
ח"כ אפי אושעיה, תושב נתניה, סיפר שעבר סמוך למקום הפיגוע בדרכו לסעודת ליל הסדר. "זהו אירוע זוועתי", אמר אושעיה, "אומרים לי ששרון החליט לפתוח במלחמה, אבל המלחמה מתרחשת פה כבר יותר משנה. הממשלה הזו צריכה לקבל הכרעות. יושבים שם אנשים ונוקטים במדיניות של 'שב ואל תעשה' בזמן שאזרחים נהרגים ברחובות".
ח"כ רן כהן ממרצ אמר כי הפיגוע בערב ליל הסדר מחריד אף יותר מאירוע טרור קודמים. " זה פשוט זוועה, מחריד כל הרצח הזה. כאשר זה קורה בליל הסדר, חג החירות של העם היהודי, זה אפילו מקומם ונתעב כפל כפליים. יותר מהכל זה עצוב לדעת שהמצב בינינו לבין הפלסטינים הולך ומתדרדר למרחץ דמים חסר רחמים. אין מה לעשות: צריך להיפרד מה שיותר מהר – או בשלום, בלי שלום. לא ייתכן שמלון פארק בנתניה יהיה החזית במדינת ישראל. הגבול שלנו צריך להיות הקו הירוק".
חבר הכנסת אמנון רובינשטיין (מרצ) קורא לראש הממשלה להקים גדר הפרדה על קו התפר, בעקבות הפיגוע הקטלני בנתניה אמש. לדברי רובינשטיין, "ממשלת ישראל דומה לוועד בית, המגן על דייריו בפני רוצח סדרתי, לא באמצעות שומר הניצב בפתח הבית, אלא בהצבת שומרים בתוך חדרי הדיירים חסרי הישע. אילו הייתה גדר של ממש בקו התפר, בחזית השרון והמרכז - קרוב לוודאי שהטבח בנתניה היה נמנע".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
לנדאו. חיות אדם
צילום גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
כהן. מרחץ דמים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים