שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דלק מוטורס

  מאזדה, פורד

  אין כל ספק כי אחת התצוגות החשובות, המסקרנות והמעניינות בתערוכה שייכת לדלק מוטורס, יבואנית מאזדה ופורד. חבל רק שמבחינה אסתטית ומיקוד, הצליח להם מעט פחות.
  שלא כמו אצל שאר המציגים, במרכז התצוגה כאן עומדת דווקא מכונית ישנה, או אם לדייק, משוחזרת. מדובר בלינקולן קוסמופוליטן הנשיאותית בה עשה שימוש חיים וייצמן, נשיאה הראשון של מדינת ישראל. המכונית ששוחזרה מחדש באופן מעורר השתאות על-ידי פורד עצמה, טומנת בחובה סיפור מרתק. שווה להשקיע כאן זמן.
  חשובה בהרבה מבחינה מסחרית היא הפיאסטה החדשה, אשר הוצגה לראשונה בפרנקפורט, אולם אחת המכוניות המעניינות ביותר היא דווקא המסחרית הקטנה החדשה של היצרן, טרנזיט קונקט. זו האחרונה נחשפה בפברואר בתערוכת המסחריות באמסטרדם, אך לא הגיעה לז'נבה. כך שבכל מקרה, תערוכת אוטומוטור היא אחת הראשונות בהן היא לוקחת חלק. בהחלט הישג חשוב. כמו באמסטרדם, גם כאן התייצבה הגרסה הארוכה של המכונית, עדיין עם חלונות אטומים מכיוון שחלל הפנים עדיין אינו סופי. מחוץ לאולם עומד ברוב גאון והדר ה-F350, מחליפו הרענן של ה-נ"נ הצה"לי.
  דווקא התצוגה של מאזדה הייתה מעניינת יותר מזו של חברת האם, וכללה מספר מכוניות חשובות ביותר עבור שינוי התדמית שעומד לעבור מותג זה בארץ ובעולם. חובבי הרכב ישמחו וודאי לראות את המיאטה, זו שהצגתה בתערוכה מבשרת גם על תחילת שיווק. בינתיים ניתן להזמין את ה-MX5 עם תיבה אוטומטית בלבד, ותג-מחיר גבוה במקצת מזה עליו דיווחנו בעבר- 148,000 שקלים. חובבי ההגה יתעכבו ללא ספק ובצדק גמור גם לצד ה-RX8 שמגיעה אלינו היישר מדטרויט בגרסה הסופית. לצידה מוצג גם מנוע הוואנקל החדש שמכונה רנסיס, זאת כדי להסביר לקהל הרחב עד כמה מיוחדת מכונית זו.
  אבל כמובן שהמוצג החשוב כאן הוא המאזדה 6, מחליפת ה-626 בה נהגנו לפני זמן לא רב. שתי המכוניות שהגיעו אלינו - אחת מז'נבה ואחת עם הגה ימני מתערוכת טוקיו - הן דווקא גרסאות חזקות, מהודרות ומקושטות יותר, ולכן גם ילכדו את מירב תשומת הלב.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טרנזיט קונקט
  RX8 - תדמית בלבד, בינתיים
  מאזדה 6 - למכירה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים