שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אוטומוטור

  תערוכת אוטומוטור 2002 נראית ערב פתיחתה כתערוכת הרכב הטובה ביותר שנערכה בארץ. עכשיו צריך רק להמתין למבקרים

  תערוכת הרכב המקומית אוטומוטור, הנערכת כאן מאז 89', הפכה זה מכבר למוסד ידוע וקבוע. ידוע, אך לא תמיד מכובד. פעמים רבות מדי הוצגה כאן תערוכת מכוניות משעממת, בעלת ארגון ירוד ובעיקר, ללא תמורה הולמת לזמן ולכסף שהושקעו. למעשה, לעיתים קרובות מדי הייתה לנו הרגשה כאילו מישהו פשוט מזלזל בנו. אבל השנה נראה כי למרות המצב הלא-קל, מסתמן מפנה מעודד.
  כמדי שנה, גם הפעם ציין מארגן התערוכה דורון גילר, כי "תערוכת אוטומוטור עלתה מדרגה", ולא בחל גם ב"רבותיי, אנחנו בדרך לז'נבה". אז גם אם יותר ויותר ישראלים מגיחים מהטרמינל של ז'נבה בסביבות סוף פברואר-תחילת מרץ, הם בדרך כלל עושים זאת בלוויית ציוד סקי משוכלל ויקר, ולא כי הרגע ביקרו בתערוכת הרכב החשובה ביותר בעולם.
  אבל בכל זאת, אי אפשר להתעלם מכך שלאחר סיור מקדים, נראה כי אוטומוטור אכן ביצעה סוף סוף את הקפיצה הדרושה, והפכה ליותר מפתרון זמין לתעסוקה קולנית של ילדי המשפחה. כמובן, העובדה שהיא נערכת בחול המועד פסח תמשוך אליה כרגיל גם הורים וילדים שרוצים להעביר עוד-יום-שקט-עם-הרבה-צ'יפס-והמון-קטשופ, אבל הפעם, בניגוד לעבר, גם חובבי רכב רחבי אופקים ימצאו בה עניין.
  כי בניגוד לשנים עברו, הפעם כוללת התערוכה מכוניות שנחשפו רק לפני חודשים ספורים בתערוכות רכב בין-לאומיות חשובות, החל מפרנקפורט שנערכה בספטמבר אשתקד, דרך טוקיו, דטרויט ואפילו ז'נבה שננעלה לפני שבוע. דוגמאות טובות לכך הן ה-E של מרצדס, הפאטון של פולקסווגן, מיני-קופר S, מאזדה 6, פורד טרנזיט קונקט, אופל ווקטרה, C3 של סיטרואן ורבות נוספות.
  היבואנים, לפחות מרביתם, התייחס ברצינות לתצוגה ולקהל, והתוצאות בהחלט בולטות לעין. כדאי רק להזכיר כי הסיור שלנו בתערוכה נערך יותר מיממה לפני פתיחתה, כאשר חלק מהיבואנים עדיין עמל על התצוגות.
  אז כן, התערוכה עדיין צפופה מדי באולמות מסוימים, ולמציגים יש עדיין טענות קשות ביותר כלפי התשתית והיחס של אנשי גני התערוכה. וכן, חלק לא קטן מהיבואנים עדיין מעדיף לנעול את דלתות המכוניות בפני הקהל, ולא לבחור בגישה הפתוחה האירופאית. מה לעשות, והם משוכנעים כי המבקרים עלולים "לשדוד" חלקים יקרים מהדגמים שיוצבו. מעניין, אך גם בחו"ל טוענים כך המציגים, ובכל זאת הם אינם מעזים לנעול את המוצגים בפני הקהל ששילם במיטב כספו. בעצם, מעניין כיתד ניתן לגנוב חלקים, כאשר נציג היבואן נמצא לאורך כל התצוגה לצד הרכב…
  אבל כל זה עדיין אינו גורע מהרושם החיובי. ואם בעבר יכולת לומר שסיבוב באולמות התצוגה בשדרות האליזה בפאריז מעניין יותר מהבדיחה שכונתה אצלנו "תערוכת רכב", הפעם זה כבר לא כך. בעצם, לא יזיק אם ילמדו כאן דבר או שניים בתחום האסתטיקה.
  אגב, את עיקר העניין ימשכו בתערוכת הרכב המכוניות, אך לצדן תהיה הופעה מכובדת של יבואני האופנועים, כמו-גם נוכחות לתחום האביזרים והלבוש, ואפילו כלי שייט וטייס. אז מה אם התערוכה מכונה אוטומוטור? הרי יגיעו מאות אלפים… ועוד נקודה אחת חשובה בימים אלה. מארגני האירוע מספרים על היערכות ביטחונית גדולה ביותר, כולל פיקוח משטרתי הדוק ואפילו סיוע של יחידת הכלבנים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פולקסווגן פאטון
  מאזדה MX5
  ריינג' רובר
  סיטרואן C3
  מרצדס E
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים