שתף קטע נבחר

מלחמת כרוזים בין שינוי ליהדות התורה

ח"כ פרוש: מדובר בתעמולה אנטישמית. ח"כ לפיד: זה מעשה של אדם בודד, שלא על דעת המפלגה

ביום ב` הופץ בתיבות הדואר ברמת אביב כרוז שעליו חתומה תנועה שינוי, ובו הוזהרו תושבי השכונה מחדירת חרדים לאזור, זאת בעקבות הקמת ארבעה כוללים בשכונה.
בכרוז נכתב: "החרדים הציבו להם כיעד את רמת אביב כי זו שכונה בה יש תקציבים... לאחר שרוקנו את הקופות בכל מקום אפשרי הם פונים לרמת אביב, במקום שהכסף יצא לצורכי השכונה הכסף ילך לצורכי דת... השיטה היא אותה שיטה: בתחילה רוכשים החרדים דירה בבניין לאחר זאת מציקים ליתר הדיירים עד שהם מוכרחים לברוח ואז יתברר ששום אדם לא יקנה דירה בבניין שבו נמצאים חרדים... וכך הם מתפשטים בשכונה כמו תמנון... ראו מה עשו בפתח תקווה, תשמעו את פליטי צפת, שדרות... עלינו להילחם על בתינו ועל חיינו... תנועת שינוי נרתמה לעזור לתושבי רמת אביב וכאבם על אופייה של השכונה".
בתגובה לקח את הכרוז ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה, ובמקומות שנכתב "חרדים" הוא שתל את המילה "ערבים" והפיץ אותם בשכונת נווה יעקב. פרוש אומר כי מפלגת שינוי פועלת בשיטות תעמולה שכאילו נשאבו מהפאשיזם האירופי. "תמוה ככל שזה נשמע", אומר פרוש, "דווקא ניצול שואה כמו טומי לפיד אינו בוחל בשימוש בטקטיקות תעמולה אנטישמיות". פרוש אומר שהפיץ את הכרוז הנגדי רק כדי להוכיח עד כמה הכרוז גזעני.
יו"ר סיעת שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, אומד בתגובה כי לא התנועה היא שהפיצה את הכרוז, אלא פעיל בודד שעשה זאת על דעת עצמו, ונקרא על כך לסדר. לדברי לפיד, הפעיל נאלץ להחזיר לתנועה את כל הדפים שברשותו הנושאים את הלוגו של המפלגה, כדי למנוע ממנו להפיץ כרוזים דומים בעתיד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:גלי תיבון
הפעיל נקרא לסדר. לפיד
צילום:גלי תיבון
מומלצים