שתף קטע נבחר

ישי פועל לצרף את סיעות האופוזיציה מהימין לממשלה

טילפן ליו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן וליו"ר המפד"ל, הרב יצחק לוי. "יש החלטות שצריכות להתקבל בקבינט ואיננו יכולים להעבירן בלעדיכם", אמר ללוי; צפוי להפגש באותו עניין גם עם ח"כ דוד לוי (גשר)

יו"ר ש"ס, אלי ישי, פועל בשליחות ראש הממשלה, אריאל שרון, לצירוף סיעות האופוזיציה מהימין לממשלה. היום שוחח ישי טלפונית עם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן ועם יו"ר המפד"ל, הרב יצחק לוי, וביקש להניעם להצטרף לממשלה.
השר ישי הדגיש כי הוא פועל על דעתו של ראש הממשלה, והוסיף כי הוא מקווה שהם ייענו לקריאתו להצטרף לממשלה כדי להשפיע על מהלכיה הבאים ולחזק את משקל סיעות הימין בקבינט.
ישי אמר לרב לוי כי חסר חיזוק מימין לממשלת האחדות. "חסר לנו הכוח מימין; יש החלטות שצריכות להתקבל בקבינט ואיננו יכולים להעבירן בלעדיכם", אמר ישי. "אתמול, כששמעון פרס היה אצל הרב עובדיה, הוא התלונן על זה שאני הפכתי ליותר מדי ימני", הוסיף וגילה ישי באוזנו של לוי.
"אם הפעילות הצבאית לא תיפסק, ייתכן ובקרוב יבשילו התנאים והמפד"ל תצטרף לממשלה", אמרו גורמים במפלגה והוסיפו כי "יתכן אפילו תיאום בין המפלגות שמחוץ לממשלה, כדי להיכנס יחדיו לממשלה".
לחוג מקורביו אמר אמש (א') לוי, כי ראש הממשלה טוען היום את מה שאמרה המפד"ל כבר לפני שנה. לוי מתייחס אל נאום ראש הממשלה אמש, ששירטט את ערפאת כאוייב מדינת ישראל. ייתכן שלאחר החג ישקול לוי ברצינות הצטרפות לממשלה.
מקורבי ישי מסרו כי בימים הקרובים הוא צפוי להיפגש באותו עניין גם עם ח"כ דוד לוי (גשר).

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ישי. צפוי להיפגש גם עם ח"כ דוד לוי מגשר
צילום: גלי תיבון
מומלצים