שתף קטע נבחר

בן אליעזר ופרס: שרון פועל כמעט לבדו

את הדברים אמרו השניים בישיבת סיעת העבודה בה הוחלט כי הסיעה תאמץ את יוזמת השלום הסעודית. "אנו רוצים שיהיה לנו גם אופק מדיני" אמר שר הביטחון

סיעת העבודה החליטה אמש (ב') בישיבה מיוחדת לאמץ את יוזמת השלום הסעודית המציעה נסיגה לקווי 67' ופיתרון מוסכם על בעיית הפליטים תמורת שלום כולל עם מדינות ערב. "הסיעה רואה ביוזמת השלום בסיס אפשרי למשא ומתן מדיני בעתיד", נכתב בהודעת הסיעה.
שר הביטחון אמר היום, כי אינו רואה במבצע הצבאי תכלית ופיתרון לבעיית הטרור המשתולל, אם בסיום המבצע לא תחל ישראל במשא ומתן מדיני. "אנחנו רוצים שיהיה לנו גם אופק מדיני", אמר בן אליעזר מאוחר יותר לכתבים, לאחר שפירט את אשמתו של ערפאת בהסלמה המתמשכת.
בישיבת הסיעה אמר בן אליעזר כי הוא חש ממורמר על כך שראש הממשלה, אריאל שרון, פועל כמעט לבדו. שר החוץ, שמעון פרס, הצטרף לדבריו של בן אליעזר וטען כי אין דיון אמיתי לפני קבלת החלטות. שר הביטחון ציין בהקשר זה כי התנגד לבידוד וגירוש ערפאת בטענה כי צעדים אלה יביאו טרור. הוא רמז לכך שנאלץ להיכנע לתכתיב של שרון, גם כאשר הוחלט כי ערפאת הוא אוייבה של מדינת ישראל. גם מדבריו של פרס השתמע כי הוא מסתייג מהאסטרטגייה של בידוד ערפאת.
בהודעת סיעת העבודה שפורסמה לאחר הישיבה נאמר, כי "הסיעה מחזקת את ידי צה"ל וכוחות הביטחון במאבקם בטרור. הסיעה קוראת לערפאת להורות על הפסקת הטרור וכניסה מיידית להפסקת-אש על פי מסמך זיני ומתווה טנט-מיטשל. סיעת העבודה רואה במו"מ מדיני את הדרך היחידה לסיום סופי של הסכסוך בינינו לבין הפלסטינים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
רוצה גם אופק מדיני. שר הבטחון בן אליעזר
צילום רויטרס
צילום רויטרס
אין דיון אמיתי לפני קבלת החלטות. שר החוץ פרס
צילום רויטרס
מומלצים