שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ירדן לפיפ"א: להשעות את ישראל
  יו"ר ההתאחדות לכדורגל של ירדן ואחיו למחצה של המלך עבדאללה, הנסיך עלי בן חוסיין, פנה במכתב לפיפ"א בדרישה להודיע על השעיית ישראל מכל מסגרת רשמית, "כפי שנעשה עם דרום אפריקה בתקופת האפרטהייד". דובר ההתאחדות בישראל, שאול אייזנברג: "מעמדנו איתן"

  ההתאחדות לכדורגל הירדנית, בראשותו של עלי בן חוסיין, אחיו למחצה של המלך עבדדאלה, פנתה במהלך יום שלישי לפיפ"א ואופ"א בבקשה להשעות את ישראל מכל מסגרת רשמית ומכל תחרויות הספורט. הירדנים מציינים כי לאחר ההסלמה שחלה ביחסים בין ישראל לפלשתינים צריכים לנהוג בישראל כפי שנהגו בדרום אפריקה בזמן משטר האפרטהייד. כזכור, דרום אפריקה הושעתה מהשתתפות בכל תחרות בינלאומית במסגרת מרבית התאחדויות הספורט העולמיות, לרבות הוועד האולימפי ופיפ"א.
  בנוסף פנתה ירדן לכל המדינות החברות באופ"א ופיפ"א וביקשה מהם להחרים את ישראל ולהימנע מלהתמודד נגדה. בבקשה כתב עלי חוסיין, כי "לאור העובדה שישראל לא מקיימת את תנאי המשחק ההגון של פיפ"א על החברות בפיפ"א ואופ"א להשעות את כל הקשרים הספורטיביים עם ישראל". לדבריו, "ישראל לא שומרת על ערכים הומניים ועל כבוד האדם, ערכים שמחייבים את כל חברות אופ"א".
  בן חוסיין מכהן בין השאר כיו"ר ההתאחדות אסיה בכדורגל, שמאגדת בתוכה את ירדן, סוריה, לבנון, עירק, איראן ופלשתין. בן חוסיין מוסיף ואומר: "יש להשעות את ישראל עד שהיא תנהג על פי החוקים הבינלאומיים והמבטאים את רצון האדם לחיות ללא כיבוש".

  אייזנבג: מעמדנו איתן

  שאול אייזנברג, דובר ההתאחדות לכדורגל, אמר בתגובה: "מעמדה של ישראל איתן. מעבר לזה עד שלא נקבל פנייה רשמית של אופ"א אנחנו לא מגיבים. מבחינתנו כלום לא התקבל".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום יוסי רוט
  גברי לוי. "לא התקבלה פנייה"
  צילום יוסי רוט
  מומלצים