שתף קטע נבחר

ביבי לשריד: אתה בוגד, תלך לאש"ף

במהלך הדיון המיוחד והסוער שכינסה האופוזיציה, הוצאו מהמליאה חברי הכנסת יגאל ביבי וטאלב א-סנע

במהלך דיון סוער הבוקר (ה') בכנסת, הורחקו מהמליאה חברי הכנסת יגאל ביבי(מפד"ל) וטאלב א-סנע (רע"מ) וכן צעירי מרצ שהניפו שלטי מחאה ביציע האורחים.
הדיון המיוחד של הכנסת היה יוזמה של האופוזיציה, שבקושי רב גייסה 25 חתימות כדי לכנס את המליאה בעת הפגרה. ראש הממשלה אריאל שרון נעדר מהישיבה, בצעד חריג שקומם עליו את האופוזיציה.
יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד (מרצ), היה ראשון הדוברים בשל היעדרו של שרון. "זוהי מלחמה ללא מחר", אמר שריד, "אדוני ראש הממשלה, לאן פניך מחר? אתם באמת חושבים שהמחבלים מחכים כשהם רואים את הטנקים מכתרים את עריהם? אנחנו אולי נתנו להם רובים, אבל אתם נותנים מוטיבציה. היום אני שואל, יש פחות מתאבדים או יותר מתאבדים? אני חושב שיש יותר".
דברי שריד הקפיצו את נציגי הימין שקראו קריאות ביניים הרבה מעבר למותר. חברי הכנסת של האיחוד הלאומי טענו כי "שריד וחבריו הם כוח מגן ועידוד לטרור הפלסטיני. בושה וחרפה שכך מתנהגים בזמן מלחמה", נאמר בהודעת הסיעה.
ח"כ יגאל ביבי צעק לעבר שריד: "בוגד, לך לאש"ף, אתה עוכר ישראל", והוצא מהאולם.
גם מספר צעירים ממרצ שהניפו שלטי מחאה ביציע האורחים, סולקו מיד על ידי המאבטחים. בשלטים נכתב "שרון מבשל במטבחון עוד לבנון".
ח"כ מוחמד ברכה שנפצע אתמול בהפגנה ברמאללה, הגיע למליאה כדי לתקוף את הכיבוש. "שרון דוהר עכשיו אל הבוץ הפלסטיני", צעק, "לאחר שמהבוץ הלבנוני הוא יצא עם תעודה של פושע מלחמה".
ח"כ צבי הנדל שיסה את דבריו בקריאות "רוצח, רוצח, אתם מוצצי דם". ח"כ בני אלון קרא לעבר ברכה בערבית: "אוסקוט, רוח מן הוני (שתוק ולך מכאן)". ח"כ נסים זאב כינה את הח"כים הערבים "עשרת בני המן".
השר דני נוה ייצג בדיון את הממשלה. "זו מלחמה על הבית", אמר, "אנחנו צריכים לעמוד כעת מאחורי הצבא והחיילים שלנו. זו מערכה על הבית שלנו, על הזכות לחיות כאן כיהודים והיא צודקת ומוסרית מאין כמוה. מבצע חומת מגן נועד להגן על היכולת שלנו לשבת בבית הקפה השכונתי".
ח"כ חיים רמון תמך במפתיע בפעולה הצבאית, "גם אם לא יביאו לתוצאות מושלמות", כדבריו. "אולם, מדעת או שלא מדעת, הדבר יביא לכיבוש מחדש של שלושה וחצי מיליון פלסטינים. הכיבוש הזה יביא עלינו אסון עוד יותר גדול ממה שהיה בחודש האחרון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים