שתף קטע נבחר

פרס ממשיך לדון בפרישה מהממשלה

נפגש ביום א' עם שרון בניסיון "ליישר את ההדורים". אולם ערוץ 2 דווח ביום ב': הבוקר תתקיים פגישה "חשאית" שמארגן ביילין אצל פרס, כדי לדון באפשרות פרישה

ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש ביום א' עם שר החוץ, שמעון פרס, בניסיון "ליישר את ההדורים" ביניהם. נמסר כי הפגישה בין היתר בהצטרפות המפד"ל, בראשות איתם, לממשלה.
המחלוקת בין שרון לפרס החריפה בימים האחרונים על רקע זה. מקורביו של פרס אמרו בימים האחרונים כי הוא "בשל" לפרישה מהממשלה "בשל העדר כל תקווה מדינית מבחינתו, בהרכב קואליציוני שכזה".
ערוץ 2 דיווח כי ביום ב' בבוקר אמורה להתקיים פגישה "חשאית" אצל פרס, כדי לדון באפשרות של פרישה מהממשלה. יוסי ביילין מארגן את הפגישה, ובין המוזמנים: אברהם בורג, אופיר פינס, אפי אושעיה.
מקורות פוליטים אומרים כי השרים בנימין בן אליעזר ושמעון פרס חלוקים בעמדתם לגבי פרישה מהממשלה. בן אליעזר נוטה להשאיר את מפלגת העבודה בממשלה.
מפלגת העבודה תדון השבוע ברעיון הפרישה בדיון סיעתי מיוחד שיכונס בשל הצטרפות המפד"ל לממשלה. ח"כ אפי אושעיה, יו"ר סיעת העבודה, דורש כינוס מיידי של מרכז המפלגה כדי להצביע על שאלת הפרישה. מועד לכינוס כזה טרם נקבע.
גם ח"כ אופיר פינס חושב שצריך לצאת מהממשלה מייד, לפני שידבק בממשלה כתם המלחמה האזורית. "אריק שרון רוצה להקים ממשלה ימנית קיצונית שרוצה במלחמה כוללת", אמר פינס, "זו התשובה של שרון לבוש ולטוני בלייר. אסור לנו להסכים לזה בשום אופן. אם שרון רוצה בפירוק ממשלת האחדות - זה על ראשו ועל אחריותו. צריך להכריז שלא מוכנים להכניס שוב את ליברמן. השילוב עם המפד"ל יוצר מצב שהממשלה הולכת למלחמה".
בינתיים מחזק ראש הממשלה שרון את האגף הימני בממשלתו (על המהלכים להרחבת הממשלה - ראו ידיעה נפרדת). גורמים פוליטיים מעריכים כי שרון במהלכיו מנסה לבנות תחליף לקראת פרישה עתידית של העבודה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
פגישה חשאית. פרס
צילום רויטרס
מומלצים