שתף קטע נבחר

מופז: אף אחד לא יסתום לי את הפה

כך אמר הרמטכ"ל בדיון בוועדת החוץ והביטחון, בהתייחסו לביקורת על קריאתו לגרש את ערפאת. "אפשר לא לקבל את דעתי, אבל ההיסטוריה תשפוט", אמר

"אף אחד לא יסתום לי את הפה", במלים אלה השיב אתמול (א') הרמטכ"ל רב אלוף שאול מופז, לשאלות חברי הכנסת בוועדת החוץ והביטחון, על התבטאותו בדבר גירוש יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, משטחי הרשות.
"אני מבצע את המוטל עלי בקפידה רבה ואני מתכוון למה שאני אומר. כשאמרתי בעבר שהרשות הפלסטינית היא רשות טרוריסטית, גם אז קפצו עלי והתברר שזה נכון. כשאמרתי שערפאת מכוון אישית את הפיגועים, תקפו אותי ושוב התברר שהדברים נכונים. אפשר לא לקבל את דעתי, אבל ההיסטוריה תשפוט. במטה הכללי ישנן דעות שונות אבל הרמטכ"ל הוא שקובע".
ח"כ יוסי שריד (מרצ) שאל את מופז מה התוכניות של צה"ל ל"יום שאחרי" סיום מבצע "חומת מגן". כאן הפתיע הרמטכ"ל שוב באומרו כי יש לסיים את המבצע ולצאת משטחי הרשות. "בתום המבצע אמליץ על היערכות אחרת. צריך לסיים את העבודה ולהימנע מכניסות נוספות בעתיד, כי כל כניסה תגבה מחיר גבוה יותר. בצה"ל עושים עבודת מטה בנושא ההיערכות מחדש".
להשלמת המבצע דרושים על פי הרמטכ"ל שמונה שבועות. "אני חושב שהגענו לנקודת האל חזור", אמר. "אסור לחזור למציאות שהיתה לפני המבצע, כשפעילות הטרור וגלי המתאבדים יקיזו את דמם של אזרחים וחיילים בלב לבה של המדינה ובשטחי יש"ע".
מופז מסר דיווח נרחב על פעולות צה"ל בשטחי A ואמר כי גם בלשכתו של ג'יבריל רג'וב נמצא נשק רב. "במפקדה היו מאות כלי נשק, אקדחים, מדי צה"ל, כיפות ותחפושות וטלפונים סלולריים עם מנגנוני השהייה. אתמול כשהייתי שם התגלה תקרה כפולה, שנשפכו ממנה פיאות וכיפות. מצאנו 2,000 רובי קלצ'ניקוב, 1,000 אקדחים, רובי צלפים, שלושה מטולי אר.פי.ג'י, שלוש פצצות מרגמות, רימוני רסס, טילי קאסם ומחרטות נשק. אחד הסליקים היה ממולכד".
הרמטכ"ל פירט גם מה נמצא בלשכתו של ערפאת. "במתחם המוקטעה ברמאללה מצאנו 75 רובים עם כוונות טלסקופיות. ההנחה היא שהם הוברחו במסוקו של ערפאת. בלשכה נמצאו גם עשרות כלי נשק מסוגים שונים, פצצות מרגמה וכן מסמכים חתומים בידי ערפאת על כסף למימון הוצאת הפיגועים לפועל".
הגברת הפעילות של החיזבאללה מסמנת, לפי הרמטכ"ל, רצון של המחבלים לפתוח בחזית צפונית כדי להקשות על ישראל את המלחמה בטרור הפלסטיני ולעכב את הפעולה האמריקנית בעיראק.
"העובדה שאיננו מגיבים", אמר, "אינה מעידה על חוסר יכולתנו לפעול בצפון. הרצון של האיראנים והחיזבאללה הוא להסיט אותנו מהמשימה העיקרית של לחימה בתשתיות הטרור. אנו עושים את כל הצעדים הנדרשים על מנת להיות נכונים לאפשרות של הסלמה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אופן
מבצע את המוטל עלי בקפידה. מופז
צילום: חגי אופן
מומלצים