שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הכרמליטים של אוסטרליה

  יינות אוסטרליים כשרים, המיוצרים במיוחד עבור השוק הישראלי תחת המותג "אואזיס", מיובאים ארצה על ידי "כרמל מזרחי", הגדול שביקבי ישראל

  כרמל מזרחי, הגדול ביקבי ישראל, הוא גם יבואן יין. כעת, בפעם הראשונה, הוא מביא על כנפיו יינות אוסטרליים תחת המותג "כרמל'ס צ'ויס". היקב האוסטרלי העושה את העבודה הוא "דומיניון ווינס", יקב חדש יחסית הממוקם אי שם בצפון מערב ויקטוריה, באיזור של כרמים הידועים ביינות האדומים הטובים שמפיקים מענביהם.
  הגפנים, על שטח גדול של כ - 9000 דונם, צעירות יחסית אך התפתחו יפה בזכות קרקע פוריה אשר בקיץ, כאשר הטמפרטורות גבוהות, מקבלת מים ממערכת השקיה מסועפת. ליקב יש קו ייצור של יינות כשרים, בפיקוח רבני, אשר מיועדים לשיווק גם באוסטרליה עצמה, בקרב אנשי הקהילה היהודית המקומית, יש להניח.
  סדרת היינות אשר קיבלה בדרכה לישראל את השם "אואזיס" יינות אדומים כולם נעשתה בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע של כרמל מזרחי. הם טסו לקצה הרחוק הזה של העולם של מנת להשגיח על כל אחד משלבי העבודה ולחלק הסופי והחשוב של העירבוב, יצא לשם היינן הראשי של היקב ישראל פלם.
  המדור דגם את ארבעת היינות בסידרה, שלכולם תוויות נאות המביאות ניחוח של מקומות ונופים רחוקים, והתרשם כי במחיר הנמוך יחסית אשר נדרש לשלם הצרכן 34.90 שקלים – מדובר בעיסקה כדאית, אלה יינות פשוטים והגונים לשתיה יומיומית, לא לשמירה.

  "קברנה סוביניון, אואזיס, 2001"

  על טהרת הזן, יין בעל גוון אש נאה, עם נגיעת ניחוחות של פירות יער, וקצה חמקני של ריח עץ, שגם הוא הולך לאיבוד מהר בכוס. בטעימה, הוא אינו מורכב, אך נעים על הלשון, עם צל של שוקולד שחור.

  "מרלו אואוזיס, 2001"

  על טהרת הזן, יין שהפתיע את האף ואת הפה עם ניחוח דומיננטי ותחושה של תות שדה בשל, חמים ומתפרץ. אחרי ההפתעה הראשונה, נודה על האמת, היה בכך עונג מסוים.

  "קברנה סוביניון/שיראז אואזיס, 2001"

  שילוב, חצי וחצי, של קברנה סוביניון, הזן אשר הגיע בשנות ה- 60 של המאה שעברה לאוסטרליה והדיח מהמקום הראשון את מי שהיה הזן האדום הקלאסי של היבשת – השיראז. שיתוף הפעולה בין השניים מצליח בדרך כלל בזכות היכולת הטובה של השיראז להתגמש ולהתאים עצמו. גם כאן, הניחוחות הקלים מורכבים ממעט קאסיס, עם משהו תבליני. טעמיו רכים, אך ללא נוכחות אמיתית ונמשכת.

  "קברנה סוביניון/מרלו אואזיס, 2001"

  חיבור שני הזנים, 50% מענבי כל אחד אשר נתן במקרה זה את היין הפחות מעניין שבין הארבעה. הניחוחות אינם יוצרים שילוב נעים ובטעמים אין כמעט במה לתפוס.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "דומיניון ווינס". כ - 9000 דונם כרמים
  מומלצים