שתף קטע נבחר

ברק: החינוך התורני יוצא מאחריות שריד

ראש הממשלה מציע לש"ס דרך נוספת לפתרון המשבר הקואליציוני. שריד: לא ידוע לי על כך. בש"ס מגלים אופטימיות מסוימת אך: הדרך עדיין ארוכה.

אפשרות נוספת לפתרון המשבר הקואליציוני. ראש הממשלה, אהוד ברק, הציע לש"ס להוציא את החינוך התורני מאחריותו של שר החינוך, יוסי שריד, ולהעבירו לאחריות משרד התרבות, המדע והספורט, בראשות השר מתן וילנאי. יוסי שריד אמר בתגובה כי איש לא הודיע לו כי הסמכות על מעיין החינוך התורני תועבר למשרד אחר. יתרה מזאת, הוסיף שריד, מנהלי המשא ומתן עם ש"ס מסרו כי לא ידוע להם על הצעה כזו.
גורמים בש"ס אמרו כי הדרך לפתרון המשבר עדיין ארוכה, וכי מעולם לא דרשו את העברתו של שריד מתפקיד שר החינוך או את הוצאת הסמכויות על החינוך התורני ממנו כתנאי לפתרון המשבר. הצוות המקצועי של ש"ס למשא ומתן בעניין רשת מעיין החינוך התורני, ידון בנושא לקראת חידוש אפשרי של המשא ומתן בסוגיה. הצוות, סגן שר החינוך, משולם נהרי, מנכ"ל ש"ס, אשר אוחנה, ועורך הדין דוד גלס, אמורים לגבש נייר עמדה ולקבוע קוים אדומים. במקביל, ממשיך השר שלמה בניזרי לרכז את הדיונים בעניין הכשרת תחנות הרדיו הפיראטיות של ש"ס.
יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, נפגש בנושא המשבר הקואליציוני עם שליח ראש הממשלה, רוני בונדי. בתום הפגישה אמר ישי, כי מטרת הפגישה הושגה, האווירה היתה טובה והוא יותר אופטימי. לעומתו, אמר השר בניזרי, בתום פגישה שקיים עם השר ביילין, כי יש עדיין הרבה אי הסכמות בין הצדדים. "יש פה גם את עניין הכבוד. לא רק מזרחיים וספרדים צריכים את הכבוד, כל בן-אדם צריך כבוד", אמר בניזרי. בפגישה קודמת, שהתקיימה בין בניזרי לביילין, סיכמו השניים שצוותים מקצועיים של משרד המשפטים ומשרד התקשורת יבחנו דרכים להכשרת ערוצי הרדיו הפיראטיים של ש"ס.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
ברק. הצעת פשרה
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום:זום 77
אלי ישי. הדרך עוד ארוכה
צילום:זום 77
מומלצים