שתף קטע נבחר

אבותיהם של מלכיאור ופונדק יוזמים התרמה למען הפלסטינים

בינט מלכיאור, לשעבר רב הקהילה בדנמרק, והרברט פונדיק, כתב העיתון "פוליטיקן", יוזמים מבצע התרמה למען הפלסטינים. במערכת הפוליטית מותחים ביקורת

אביו של הרב מיכאל מלכיאור, רב הקהילה היהודית בדנמרק לשעבר, ואביו של רון פונדק, מאדריכלי הסכם אוסלו, יוזמים התרמה למען הפלסטינים בשטחים.
בינט מלכיאור היה הרב הראשי של קהילת יהודי דנמרק, והרברט פונדיק, היה העורך הראשי של העיתון "פוליטיקן", עיתון יומי מרכזי בדנמרק. היום הוא משמש כתב בכיר לענייני חוץ בעיתון.
במסגרת היוזמה שמובלת על ידי מלכיאור ופונדיק, פורסמה בעיתון "פוליטיקן" בימים האחרונים מודעה המכריזה על איסוף תרומות לפלסטינים. במודעה מופיע מספר חשבון בנק אליו אזרחי דנמרק מוזמנים לשלוח את התרומות.
הכסף שיאסף מיועד לשתי מטרות עיקריות: לציוד רפואי וסיוע לבית החולים ברמאללה, ולארגון תעיו"ש, המסייע במזון ובאמצעים נוספים לאוכלוסייה הפלסטינית. גם בעבר השתתפו השניים במבצע התרמה: הם גייסו כספים להכשרת רופאים פלסטינים בישראל.
גורמים במערכת הפוליטית אומרים בתגובה כי "לא ייתכן שבשעה של מלחמה יהיו מי שמתגייסים לסייע לאוכלוסייה הפלסטינית, בשעה שהרשות הפלסטינית אחראית למצוקת התושבים. הסיוע צריך להיות למשפחות ישראליות נפגעות טרור, או לאוכלוסייה ישראלית נזקקת".
רון פונדק אמר כי "היוזמה נולדה מתוך תחושה שצריך לחזק את ההבנה בין שני הצדדים והיא נועדה להראות שיש גורמים ישראלים שרוצים לסייע לאוכלוסייה פלסטינית שנקלעה למצוקה עקב העימות בשטחים".
פונדק הוסיף כי החשיבות של היוזמה היא בכך שביקורתו הקשה של העם הדני כלפי מה שקורה בישראל תוכל להיות מופנה כלפי סיוע לעזרה ולתרומה לאוכלוסייה האזרחית הפלסטינית, במקום הדגש על ביקורת על מדיניות ישראל. לדבריו, המטרה היא להראות שבתוך ישראל יש אגף שפוי שרואה את העתיד, והעתיד הוא בהידברות ולא בקונפליקט.
הרב מיכאל מלכיאור אמר שמדובר בפעולה חשובה מאוד, שהוא מקווה שתתעורר גם בארץ. "אני סבור שזו חובה על כל יהודי שהוא אדם הגון לעשות כל מאמץ לשקם את העם הפלסטיני. המלחמה אינה נגד העם הפלסטיני אלא נגד הטרור, ויש לעשות כל דבר שניתן כדי לשקם את חיי הפלסטינים בשטחים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מיכאל מלכיאור. מה שכל יהודי הגון צריך לעשות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים