שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נער חרש-עיוור זכה בחידון התנ"ך
  אביחי שלי זכה בתואר במשותף עם נער נוסף- מאיר בן אדמון. השאלות הוצגו לו בכתב ברייל

  "אני שמח שהצלחתי לעשות זאת. הגעתי לכך בכוחות עצמי", אמר בהתרגשות אביחי שלי (18), נער חרש עיוור מישיבת בית יהודה בכפר מימון, שזכה במשותף עם מאיר בן אדמון (17.5) מישיבת בני עקיבא בב"ש, בתואר חתן התנ"ך העולמי. כל אחד מהשניים קיבל 99 מתוך 100 הנקודות האפשריות בחידון.
  החידון נערך בתיאטרון ירושלים במעמד ראש הממשלה אריאל שרון.
  אביחי שלי נולד בריא ובגיל שנתיים איבד את השמיעה כתוצאה ממחלה. הרופאים אמרו להוריו, שלא יוכל לדבר, ועד גיל 4 חשבו שהוא אכן אילם. עם השנים הוא גם החל לאבד את ראייתו, וכיום הוא מבחין רק בין חושך לאור בעין אחת. למרות זאת, הוא התחנך בבתי ספר רגילים. בעוד כחצי שנה הוא אמור להתגייס לחיל המודיעין בצה"ל את התנ"ך קורא שלי בכתב ברייל וכך גם הוצגו לו השאלות בחידון.
  בעבר נשר שלי בשלבים המוקדמים בחידוני התנ"ך הארציים. לפני כחודשיים זכה יחד עם בן אדמון גם בתואר חתני התנ"ך הארציים של ישראל.
  לאחר שהוכתר ע"י ראש הממשלה אריאל שרון, ביקש שלי להודות להוריו יששכר ועירית. "הם לא חסכו ממני כלום עד היום והם אלה שנצחו", אמר.
  שלי לא רק אוהב תנ"ך, אלא גם ספורט, מחשבים ומתמטיקה. יש לו ארבע אחיות. לפני מספר שנים נהרגה אחותו הגדולה בתאונת דרכים ולאחריה אימצו הוריו בת נוספת.
  בתואר סגן חתן התנ"ך העולמי זכה מאיר בן דרור, בן 71 מישיבת נר חשמונאים, שהשיג 95 נקודות.
  שרון אמר לזוכים, כי "התנ"ך הוא התשובה המוחצת לכל מי שמציג תמונה מסולפת. אנו שואבים מהתנ"ך את העוצמה של זיקתנו ומהזכות על מולדתנו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום : דן בלילטי, ידיעות אחרונות
  אביחי שלי
  צילום : דן בלילטי, ידיעות אחרונות
  מומלצים