שתף קטע נבחר

בוטל שחרורו של יונה אברושמי

בית המשפט קבע: ההחלטה לשחרר את רוצחו של אמיל גרינצווייג התקבלה ללא כל חוות הדעת הדרושות. הדיון בנושא הוחזר לוועדת השחרורים

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את עתירתה של המדינה וביטל שלשום (ה') את החלטת ועדת השיחרורים לשחרר את יונה אברושמי, רוצחו של אמיל גרינצווייג ז"ל.
אברושמי רצח את גרינצווייג כשזרק רימון בזמן הפגנה של "שלום עכשיו" ב-1983. לפני שבועות אחדים החליטה ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר לנכות שליש מתקופת מאסרו. ביצוע השחרור עוכב כדי לתת למדינה אפשרות לערער. אתמול קיבל בית המשפט את הערעור. השופטים נימקו את ההחלטה בכך שלפני הוועדה לא היו כל הנתונים הדרושים כדי לקבלה. הדיון בנושא הוחזר לפיכך לוועדה, לדיון נוסף.
בהחלטתם כותבים השופטים: "לדעתנו, לצורך בחינת מסוכנותו של אברושמי וכמענה לשאלה האם חל בו שינוי בולט מבחינת הבנת חומרת מעשיו ויכולתו להשתלב בחברה, היה ראוי שתהיה לוועדה חוות דעת מפורטת מהגורמים המטפלים בו ולא היה די באמור בדיווח הסוציאלי שהוגש, שכן ללא חוות דעת מפורטת נראה לנו כי חסרה תשתית ראויה להחליט בעניין מסוכנותו"
במהלך הדיון אמר אברושמי לשופטים: "אני נמצא שנה וחצי בשיקום ובששת החודשים האחרונים אני יוצא בכל סוף שבוע מיום שישי ועד יום ראשון ולמעשה שליש מכל שבוע אני בחוץ ולמרות שבחודשים האחרונים יש הפגנות פוליטיות רבות אני לא הולך אליהן. אני מודע למה שעשיתי, אין מי שמודע לכך יותר ממני. אני לא מהווה סכנה. אני יודע שעשיתי דבר שלא הייתי צריך לעשות".
השופטים הורו עוד כי עד החלטת ועדת השחרורים הוא ימשיך לרצות את עונשו בהוסטל באותה מתכונת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
לא ישוחרר. אברושמי
צילום גלי תיבון
מומלצים