שתף קטע נבחר

תומכי פואד על ביילין: "הפודל הפך לחתול מיילל"

כך הגיבו אנשיו של יו"ר מפלגת העבודה לדברים שאמר יוסי ביילין על בנימין בן אליעזר בכתבה בעיתון "ידיעות אחרונות". "אסור שיהיה שר הביטחון ואסור חלילה שיהיה ראש ממשלה", אמר ביילין על פואד. בחירתו היא "טעות טראגית", הוסיף

"אתה התככן האמיתי, הפודל שהפך לחתול מיילל. הייה גבר! התפטר מייד ממפלגת העבודה לפני שנשלח אותך". כך קוראים חברי מפלגת העבודה, תומכיו של יו"ר המפלגה, בנימין בן אליעזר, ליוסי ביילין, שמתח ביקורת חריפה על בן אליעזר בכתבה שמתפרסמת בסוף השבוע בעיתון "ידיעות אחרונות".
בכתבה מכנה ביילין את בחירת בן אליעזר ליו"ר מפלגת העבודה "תאונה טראגית" ומוסיף כי יפרוש מהמפלגה אם ייבחר פואד לתפקיד בפריימריס הקרובים חודש אוקטובר השנה.
"אני מעדיף להעלם מהבמה מאשר לקרוא לתמוך באיש לא ראוי כמו פואד", אומר ביילין, "זה לא הבן אדם שאני יכול ללכת לישון בשקט כשהוא ראש הממשלה ולהגיד, הוא כבר יידע מה לעשות. זה אדם שיכול להיות חבר כנסת, שיכול להיות אולי שר זוטר, אבל אסור שיהיה שר הביטחון, ואסור חלילה שיהיה ראש ממשלה".
עוד אומר ביילין כי בן אליעזר "מוביל את המפלגה לתהום, שממנה לא תעלה יותר. אין ספק שקרה למפלגת העבודה אסון בבחירת פואד, והיא צריכה לעשות מאמץ לרוץ כאשר איש אחר עומד בראשה".

תומכי פואד לביילין: אתה בוגד

בתגובה לדברים מכנים תומכיו של פואד את ביילין "בוגד". "תגובתנו יוצאת כהר געש פורץ ממעמקי הלב תוך עלבון אישי עמוק, לאחר שבמרוצת שנים ארוכות תמכנו ביוסי ביילין. לא הסכמנו לדעותיו, אך חשבנו שהוא מסוגל לקבל הכרעות דמוקרטיות במפלגת העבודה. נוכחנו שטעינו ולכן אנו קוראים לך – 'לֶך ביילין, לֶך', מצא לך אנשים שאינם מכירים אותך כפי שאתה באמת - בוגד בכל מי שקרוב אליך ובעיקר באלה שבזכותם הגעת לאן שהגעת. אתה מוכיח עצמך לבלתי ראוי להיקרא חבר, ובוודאי חבר במפלגת העבודה". .
על הודעת התמיכה המיוחדת בבן אליעזר חתומים בין היתר אמנון זך, יו"ר סיעת העבודה בשלטון המקומי, עדי אלדר, יו"ר מרכז השלטון המקומי ומאיר ניצן, יו"ר האסיפה הכללית של השלטון המקומי.
יצויין, כי במספר הזדמנויות בחודשים האחרונים מתח ביילין ביקורת על בן אליעזר ואמר, כי הוא אינו רואה בו מנהיג. בן אליעזר נלחם בו באמצעות מרכז המפלגה, שהחליט שלא לפרוש מהממשלה, כפי שהציע ביילין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
יוסי ביילין. הפודל שהפך לחתול מיילל
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים