שתף קטע נבחר

אושר מינויו של וייסגלס לראש לשכת רה"מ

היועץ המשפטי לממשלה אישר את המינוי. משרד המשפטים: המינוי התבצע בכפוף לעריכת הסדר ניגוד עניינים; וייסגלס, ידידו ופרקליטו האישי של שרון, יאלץ לפרוש מעיסוקיו הפרטיים

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, אישר אמש (יום ב') את מינויו של עו"ד דב וייסגלס לתפקיד ראש לשכתו של ראש הממשלה, אריאל שרון. וייסגלס יחליף בתפקיד את אורי שני, שהתפטר מתפקידו בסוף השבוע והוא צפוי להיכנס לתפקיד בימים הקרובים.
ממשרד המשפטים נמסר כי "המינוי התבצע בכפוף לעריכת הסדר ניגוד עניינים ומתן התחייבות הקשורה להתפתחות החקירה בעניין ראש הממשלה".

עו"ד בכיר, ידיד ואיש סוד

וייסגלס הוא מעורכי הדין הבכירים במדינה ונחשב לידידו הקרוב ואיש סודו של שרון.
ההיכרות בינהם החלה ב-82'. וייסגלס, ששירת במילואים בפרקליטות הצבאית, ייצג את שרון בוועדת החקירה לטבח בסברה ושתילה. בהמשך ייצג את שרון בשורת נושאים משפטיים, בין השאר במשפטים נגד העיתון "טיים" ו"הארץ".
בשנה שעברה, כששרון היה עוד רק מועמד לראשות הממשלה, נשלח וייסגלס יחד עם עמרי שרון, לפגוש את מוחמד ראשיד, איש הכספים של הרשות הפלסטינית, כדי להעביר לו "מסר פיוס" משרון.
לפני כארבעה חודשים נחקר וייסגלס באזהרה בידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד כי היה מעורב בהקמת חברה שגייסה כספים עבור מסע הבחירות של שרון בליכוד.
וייסגלס ידוע כאיש בעל דעות ימניות מתונות. הוא אינו איש מפלגה אך מזדהה עם דרכו של שרון. גורמים פוליטיים אמרו כי מבחינתו של שרון, וייסגלס הוא האיש המתאים לתחזוקת הקואליציה ולכיבוי שריפות פוליטיות.
מקורביו אמרו שלשום (יום א') כי הוא נוטה להשיב לשרון בחיוב למרות שההתלבטות היא קשה. זאת מכיוון שאם יקבל את התפקיד יצטרף וייסגלס להיפרד ממשרד עורכי הדין הגדול שבבעלותו ומלקוחותיו הרבים - בהם אביגדור ליברמן ואביגדור קהלני.
השתתפו בהכנת הכתבה: איתמר אייכנר וראובן וייס

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
וייסגלס (משמאל) ועמרי שרון
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים