שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התוכנית הכלכלית האלטרנטיבית של מרצ
  התנועה מציעה לקצץ 17 מיליארד שקל על-ידי ביטול חוק משפחות ברוכות ילדים וההטבות למתנחלים וכן הטלת מס על רווחי הון ומס על הבורסה. את ההצעה יביא שריד לעיון ראש הממשלה והשרים

  סיעת מרצ תוקפת היום (ג') את כוונות האוצר לקצץ 13 מיליארד שקל מהתקציב ולהטיל מיסים חדשים, ומציעה קיצוץ חלופי של 17 מיליארד שקל. על פי ההצעה אותה הציג היום בכנסת יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, יבוטלו חוק משפחות ברוכות ילדים וההטבות למתנחלים וכן יוטל מס על רווחי הון ומס על הבורסה. את ההצעה יביא שריד לעיון ראש הממשלה והשרים.
  "ראש הממשלה ושר האוצר לא מבינים כלום בכלכלה", אמר שריד. "אנחנו מציעים הצעת לקיצוץ שמאחוריה ישנה השקפת עולם שונה לגמרי. הממשלה הזו נושאת את שם הביטחון לשווא. מבצע חומת מגן לא עלה 13 מיליארד שקל, אלא שהתקציב הקודם היה שגוי ולא החזיק מים ולכן עכשיו הוא מתפורר".
  ח"כ מוסי רז שינה את מילות השיר 'מחכים למשיח' ואמר: "כמעט כמו בשיר המפורסם 'הממשלה מטומוטמת ולכן הציבור משלם' אבל זה לא כולל חרדים, מתנחלים ובעלי הון. תוך כמה חודשים צפוי בדרך הזו עוד קיצוץ ועוד מיסים".

  הצעת מרצ לקיצוץ כוללת עשרה סעיפים:

  הגדלת הגירעון בתקציב ב-4.5%; ביטול חוק משפחות ברוכות ילדים (יחסוך 450 מ' שקל); קיצוץ התקציב השנתי למתנחלים (1 מיליארד שקל); ביטול משרד הדתות (חצי מיליארד שקל); ביטול ההעדפות הניתנות לתלמידי ישיבות בהשוואה לסטודנטים (500 מ' שקל); קיצוץ בשיפוי מעסיקים שאינם מהמיגזר היצרני (3 מיליארד שקל); הטלת מס על רווחי הון ועל הבורסה (5 מיליארד שקל); ביטול מסקנות וועדת רבינוביץ' (700 מ' שקל); ביטול הטבות מס למתנחלים ולישראלים בחו"ל (500 מ' שקל); העמקת המלחמה בהון השחור (מיליארד שקל לפחות).
  לטענת שריד, הכבדת היד על שכבות הביניים תגרום להתמוטטותן ולהחרפת העוני והמצוקה בישראל. "הממשלה הלכה בדרך הקלה", אמר שריד, "השכבות האלה אינן יכולות עוד לשאת בנטל וזה יכול להביא להתמוטטותן. מאידך, אם הממשלה רוצה לשדר שהעת היא עת חירום, צריך היה לקצץ שישה שרים ללא תיק וכתריסר סגני שרים שאין להם עבודה".
  ח"כ רן כהן אמר כי התקציב החדש הוא "הונאה לאומית". לדבריו, "הממשלה נכשלה בתקציב שלה ועכשיו היא הולכת על הונאה לאומית כדי לרמות את העם ולגבות את הכסף. בתכנית שלנו אנחנו רוצים לחשוף את ההונאה. היום יש לנו ממשלה שנוהגת בפרוטקציוניזם פוליטי מובהק: היא מגנה על העשירים, החזקים והמתנחלים".
  ח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי זעם על ההצעה של מרצ. "מרצ היא מפלגה של המרדה והרס ולא יזיק אם יוציאו אותה אל מחוץ לחוק. יוסי שריד וחבורת השמאל הקיצונית שאותה הוא מוביל יעשו הכל כדי להרוס סופית את המדינה. החבורה הזו, שלב אחרי שלב, משתמשת בטקטיקת המרדה ארסית שמובילה את עם ישראל לאסונות נוראיים כמו מלחמת אוסלו הנוכחית. הערבים חשובים ויקרים לו יותר מחיילי צה"ל, המתיישבים החלוצים והחרדים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דודו בכר
  שריד. ראש הממשלה ושר האוצר לא מבינים בכלכלה
  דודו בכר
  מומלצים