שתף קטע נבחר

החופש שאחרי החתונה

לרגל ל"ג בעומר, עשרה אתרים מומלצים לירח דבש - עם ים או אגם, שקיעות רומנטיות, שקט של טבע ובתקציב של זוג צעיר. יש לכם רעיונות נוספים? ספרו לנו עליהם

חוואר, קרואטיה סנטוריני, יוון סיציליה, איטליה נזארה, פורטוגל 
קורנוול, אנגליה אנסי, צרפת מרינה קוטג', פוקט החוף, ישראל 
אמלפי, איטליה דהב, סיני המלצות, רעיונות, חוויות וטיפים מירח הדבש שלכם אפשר לשלוח באמצעות מנגנון 'תגובה לכתבה' הנמצא בסוף כתבה זו. נשמח לראות גם תמונות מהחתונה שלכם. את הצילומים שלחו לתא הדואר האלקטרוני pic@y-i.co.il. התמונות הנבחרות תתפרסמנה כאן.

לא חייבים להתחתן. אם מתחתנים כדאי מאוד לצאת לירח דבש. הבעיה היא, שכמו רוב הדברים שכרוכים בנישואין, זה לא כמו שזה נראה מבחוץ. כמה אנשים אתם מכירים שאכן נסעו לאחר החתונה לחודש שלם של בילוי זוגי? כמה אתם מכירים שאכן ירח הדבש שלהם, כמה שכבר נמשך, היה מתוק?
כל העניין של בחירת יעד לירח דבש הוא נושא בעייתי ואפילו פרדוכסלי. זוג צעיר שמכין את נישואיו טורח אינספור ימים וחודשים כדי שהכל יהיה מושלם. שום דבר לא מושלם בחיים. אחרי היום המעייף עד מאוד הזה, שמסתיים מתישהו בשעות הקטנות של הלילה צריך עוד לספור כסף, כדי להבין מה גובה ההפסדים, לשאת את הכלה מעל הסף, גם אם זה מאמץ פיזי לא קל, להצטיין במיטה, כי זה אמור להיות לילה שזוכרים כל החיים, ומיד אחרי כן לצאת לחופשה זוגית חלומית, שאין בה שום בעיות, תקלות, עצבים, תורים או עקיצות של יתושים. לא קל.

מה צריך בעצם זוג שיוצא לירח דבש?

הם הרי רוצים להיות לבד, בשקט, בלי הפרעות חיצוניות, כדי שיוכלו להתמקד זה בזו. כלומר אין טעם לשלוח אותם לאתר תיירות סואן כמו פריס, כי הכי טוב להם לבד בחדר, מה אכפת להם מפריס? למרות זאת, פריס, ונציה, ניו יורק ואפילו לונדון האפרורית מופיעות ברשימות רבות של אתרים מומלצים לירח דבש. פריס וונציה מופיעות גם בכמה רשימות של "הערים הכי רומנטיות בעולם". השיטה הזו פסולה על הסף.
אם יוצאים מתוך הנחה הגיונית שירח דבש נמשך שבוע ואם מניחים שלפריס ולונדון יגיעו בני הזוג גם בנסיעות אחרות, שגרתיות יותר, מסתמנים כמה קווים מנחים לבחירת היעד לירח הדבש: רצוי מקום שקט, לא רחוק, שההגעה אליו לא כרוכה ביותר מדי טלטלות, נוף של מים ושקיעות נחשבים למרכיבים רומנטיים, אוכל משובח תמיד עוזר להתאושש אחרי טראומות וכמה שפחות בירוקרטיה של נסיעות, כי באמת אין לאף אחד ראש לזה, בייחוד כשיש לו חתונה לעכל.
הנחה נוספת היא שמתחתנים מתישהו בין האביב לסתיו, כלומר מעכשיו ועד לסוף ספטמבר. ירח דבש בחורף דורש היערכות מסיבית הרבה יותר. הנחה אחרונה היא שזוג צעיר נורמלי לא סובל מעודף חמור של כסף.

חוואר, קרואטיה

אי קרואטי, לחוף הים האדריאטי. הטיסה לדוברובניק נמשכת שלוש שעות. ממנה במעבורת אפשר לשוט לכמה איים לאורך החוף האדריאטי. השיט עצמו נינוח ונעים וכאשר מגיעים לחוואר יורדת על הזוג הטרי שלווה גדולה. נופי ים ואיים קטנים נשקפים כמעט מכל מקום באי. המקום המומלץ, אם כי לבטח לא היחיד הוא מלון פאלאס, בעיר שנושאת את שם האי. שם, תמורת 50 דולר ללילה לזוג, מקבלים חדר מרווח שצופה אל המפרץ. את ארוחות הערב אפשר לאכול במסעדה קטנה, רומנטית ונעימה בשם 'מקונדו'. כל טיול שלוב זרועות לאורך החוף, או למרומי המצודה ישתלב היטב במסכת הזוגיות החדשה והמבטיחה. אם אפשר להתחיל נישואין ברגל ימין, חוואר היא גרסה אופטימית מאוד.

חזור למעלה
סנטוריני, יוון

אי קטן ומתויר מאוד, שמוטב להגיע אליו באביב או בסתיו. בקיץ הצפיפות עלולה להעיב על האושר. היתרון הגדול בסנטוריני, ובייחוד בעיר איה, הוא התצפית על הים ממרומי הצוק. קשה מאוד להתחרות בשקיעות האלה. כל אחד מן המקומות שמעניק מרפסת או חלון פתוח לכיוון מערב יספק לחלוטין את הדרישות. המחירים, בייחוד מחוץ לעונה הבוערת סבירים. אם יש לכם, אחרי כמה ימים צורך עז להתנועע, אפשר לשכור אופניים ממונעים ולשוטט קצת.

חזור למעלה
סיציליה, איטליה

זו גרסה נוספת שעונה בדיוק על אותן דרישות – טיסה קצרה, לא יקרה, נופים רחבים ולא צפופים בבני אדם לא רומנטיים, ים כחול, כרמים ועצי זית. היתרון של סיציליה טמון באוכל האיטלקי המזין, המוכר יותר ובמקומות רבים אפילו משובח. כדאי מאוד לצאת מפלרמו לעיירות הקטנות או לכפרים לאורך החוף. טראפאני, מרסאלה, אגריג'נטו או סיראקוזה יספקו את המקומות הנעימים ביותר.

חזור למעלה
נזארה, פורטוגל

זוהי עיירת דייגים על החוף האטלנטי של פורטוגל, מכל מקום אפשר לצפות אל הים, רכבת קלה עוזרת להגיע מן החוף אל השכונות הגבוהות שעל הגבעות המקיפות את העיר. מקום מצוין למי שאוהב דגים צלויים, ובייחוד סרדינים. במסעדות המובחרות מנגנים את מוזיקת הפאדו, המוזיקה העממית של פורטוגל, רומנטית מאוד ובעיקר נואשת ומלאת געגועים. משהו שיכול לאזן את החיוך השפוך על פניהם של הנשואים החדשים.

חזור למעלה
קורנוול, אנגליה

היעד הזה, במרחק כמה שעות נסיעה מלונדון לכיוון דרום מערב, מועיל בעיקר לאלה שנוסעים בחודשי הקיץ, כאשר כל היעדים האחרים מתמלאים. הצוקים של קורנוול מעורפלים, השבילים מאפשרים טיולי הליכה ארוכים בחיק הטבע, הפריחה מגיעה לשיאה ביולי, המחירים סבירים מאוד ואפילו האוכל האנגלי טעים בקורנוול. האזור שבין העיירות פנזאנס וניוקווי הוא החביב ביותר והכי כדאי למצוא כאן חדרים להשכיר אצל משפחה. זה זול ונעים פי כמה מכל אפשרות אחרת.

חזור למעלה
אנסי, צרפת

קשה להתמודד עם הצורך להגיע לצרפת, בייחוד לאזוריה הדרומיים, והאזור של אנסי, מרחק שעה נסיעה מז'נבה מאפשר ליהנות מכמה יתרונות – אגם יפהפה, בתי מלון שצופים על המים, עיר עתיקה, עם חומות, מצודה וסמטאות חינניות, ובעיקר אוכל צרפתי משובח מאוד. מקום מהסוג הזה עלול לתת לזוג צעיר מושג מוטעה על ההתמודדות עם קשיי החיים בכלל ועם קשיי הזוגיות בפרט, אבל זו בעיה שמטוב להתעלם ממנה בשלב זה. כדאי פשוט לזכור – החיים האמיתיים הם לא מה שאתם רואים כאן.

חזור למעלה
מרינה קוטג', פוקט

הטיסה אמנם יקרה הרבה יותר, אבל השהות זולה יחסית והתמורה משתלמת. בפוקט שבתאילנד יש הרבה מאוד בתי מלון, אבל ה'מרינה קוטג'' ייחודי ומתאים מאוד לירח דבש בכך שכולו מחולק לבקתות אירוח עשויות עץ ומבודדות. אפשר לבחור בין נוף הצופה אל האוקיינוס (כחול) לבין נוף הצופה אל היער (ירוק). הניסיון האישי בחדר מהסוג השני מלמד שכאשר קיר שלם בחדר עשוי זכוכית וכאשר הנוף נשקף ממנו הוא של יער עד, עם עצים וצמחים סבוכים ורחבי עלים, זה מועיל מאוד לזוגיות. הדגים המקולקלים שאכלנו בלילה השלישי במסעדה סמוכה לא עזרו במיוחד לקרבה האישית. הם עזרו לנו להוציא את הקרביים.

חזור למעלה
החוף, ישראל

כל מלון שצופה אל הים בהרצליה או בתל אביב, ישראל. זה ניסוי מעניין ומבחן לא קל לאישיות ולזוגיות. אם אתם מסוגלים להסתגר במלון כזה (לא זול בדרך כלל) ולהכריז על ניתוק גמור מהסביבה המוכרת, יש כאן אפשרות לחופשה מקורית ונעימה מאוד. ההכרזה כרוכה באמירה, לא יוצאים מהמלון, או לא עוזבים את החוף הסמוך, מזמינים ארוחות לחדר ומתנהגים כמו עשירים למשך כמה ימים. אחרי הכל – חסכתם את מחיר הטיסה.

חזור למעלה
אמלפי, איטליה

חוף אמלפי, דרום איטליה – או באי הסמוך קאפרי. קשה למצוא שם מקומות זולים, אבל מצד שני קשה גם למצוא נופים יפים יותר באזור, אולי בעולם. מלון 'אונדה ורדה' ליד אמלפי הוא אפשרות לא רעה ולא יקרה במיוחד, עם חדרים שצופים על הים ומסעדה טובה עם מרפסת ענקית. על האזור הזה, יותר מאשר על נאפולי הסמוכה, אפשר להכיל את המשפט ההוא על לראות ולמות. לא משפט מתאים במיוחד לזוגות בירח דבש.

חזור למעלה
דהב, סיני

או חוף אחר בסיני. גם עכשיו, למרות כל ההסתייגויות והחששות, חופי סיני הם מהמקומות היפים ביותר בעולם. יש לאורך החופים האלה בתי מלון בכל רמה ובכל מחיר אפשרי, האירוח, בדרך כלל מצוין, השלווה היא משהו שנסוך באוויר ואולי כל הסופרלטיבים האלה נובעים רק מהזכרונות הפרטיים מאוד שלי מירח דבש קצרצר, לפני יותר מעשרים שנה, על החוף בשארם א-שייח'.

חזור למעלה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנטוריני. קשה מאוד להתחרות בשקיעות האלה
סיציליה. היתרון טמון באוכל האיטלקי
ישראל. לא יוצאים מהמלון, או לא עוזבים את החוף הסמוך
קורנוול. מועיל בעיקר לאלה שנוסעים בחודשי הקיץ
מומלצים