שתף קטע נבחר

NBA: שידורים חוזרים בשירות השופטים?

קומישינר ליגת ה-NBA, דייויד שטרן, סיפר כי נשקלת האפשרות לאשר לשופטים להיעזר בשידורים חוזרים בפסיקות הקשורות לזמני המשחק. "לבני אנוש קשה להתמודד עם עשיריות השניה" אמר

החלטה שנויה במחלוקת של השופט ברני פראייר אמש (ש'), בסיום המועד החוקי במשחק השלישי בסידרה בין שארלוט הורנטס לאורלנדו מג'יק (110:100 להורנטס לאחר הארכה), גרמה לקומישינר של ה-NBA, דייויד שטרן, לשקול שינויים בתהליכי השיפוט.
פראייר פסל סל שלוש של בארון דייויס משארלוט, שנקלע בשניית הסיום במצב של שיוויון 92:92 ואישורו היה קובע ניצחון להורנטס כבר בתום הזמן החוקי של המשחק. השידורים החוזרים בטלוויזיה קבעו באופן ברור כי פסילת הסל לא היתה מוצדקת: לדייויס נותרה אמנם 0.7 שניות לזרוק, אך כשהכדור עזב את ידו נותרה עוד 0.2 שניות לסיום.
מסתבר שה-NBA שוקל עתה לאפשר לשופטים להיעזר בשידורים חוזרים בטלוויזיה כדי לאשר או לפסול סלים בהתאם לזמן המשחק - החלטה שהשופטים מתקשים לקבל בתנאים רגילים. "במצב כזה, עם שידור חוזר של המהלך, ההחלטה היתה מתהפכת" אמר שטרן בתגובה לאירוע, אך הביע הבנה להחלטת פראייר: "אם אתה חייב ללכת על פי השעון, אתה חייב ללכת לפיו".
שטרן סיפר כי סוגיית השימוש בשידורים חוזרים, כנהוג ב-NFL, כבר נדונה בעבר וצפויה לעלות שוב על סדר היום בישיבה הקרובה של הוועד המנהל של הליגה. "דנו כבר בנושא בישיבה של ועד המנהלים באפריל והוא יעלה שוב בישיבה הבאה של הוועד בשיתוף עם ועדת התחרות של הליגה" אמר שטרן. "זהו כמעט מצב בלתי אפשרי, כשאתה הולך לפי שעון הקליעות - מתי התחילו להפעיל אותו וכמה מהר זה באמת 0.8 שניות. בוא נודה, לאיינשטיין לא היו פתרונות לתיאוריה שאנחנו חייבים לבחון מחדש".
הקומישינר אמר כי יבחנו דרכים להתמודד עם הבעיה, שעלולה להכריע תוצאת משחק, והשימוש בשידורים חוזרים הוא אחד מהפתרונות האפשריים "זוהי הסיבה שאנו דנים בכך. לבני אנוש קשה להתמודד עם עשיריות השניה, כך שעלינו למצוא לכך תשובה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
דייויס. קופח באורלנדו
צילום איי פי
צילום: allsport
שטרן. שוקל חידושים
צילום: allsport
מומלצים