שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה את תוכנית הקיצוצים של האוצר

ברוב של 17 שרים מול 9 מתנגדים אושר קיצוץ של 50% בהטבות לתושבי הנגב, הגליל יהודה ושומרון וחבל עזה. הוחלט לדון מחדש בקיצוץ הקצבאות למי שלא שירת בצה"ל

הממשלה אישרה הלילה (ב') את תוכנית החירום של האוצר שמטרתה לקצץ 13 מיליארד שקל. 17 שרים תמכו בהצעה, 9 התנגדו ואחד נמנע.
הממשלה אישרה קיצוץ של 50% בהטבות שניתנות לתושבי הנגב, הגליל, יהודה ושומרון וחבל עזה. עוד הוחלט בישיבה לדון מחדש בקיצוץ קיצבאות ילדים למי שלא שירת בצה"ל. זאת, בעקבות חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, לפיה אם הפגיעה תהיה רק במשפחות הערביות, הקיצוץ לא יעבור בבג"ץ.
ראש הממשלה אריאל שרון ושר האוצר סילבן שלום פעלו שעות ארוכות בניסיון לשכנע את השרים המתנגדים לתמוך בקיצוצים.
בפתח ישיבת הממשלה הודיע שלום שהוא מוותר על אחת מדרישותיו המרכזיות: הקפאת השכר במשק. זאת, לאור התנגדות ההסתדרות.
מפלגת העבודה התעקשה על ביטול החקיקה הפרטית ובתוכה ביטול ההטבות למשפחות ברוכות ילדים, למתיישבי הנגב, יש"ע והגליל וכן ביטול כוונת האוצר לתת קיצבה מוגדלת לאזרחים ששירתו בצה"ל. בן אליעזר עמד על כך שגם מס ערך מוסף לא יעלה.
השר מתן וילנאי הציע שלא לקיים את ההצבעה בישיבת הממשלה. לדברי השר "מדובר בהצעה לא שלמה שנראית כמו ערימה של גזרות והחלטות שלא מתאימות לשעת משבר". וילנאי הציע שהאוצר ימשוך את תוכניתו ויאפשר גיבוש תוכנית חלופית תוך הידברות עם מפלגת העבודה.
שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, מתח ביקורת קשה בישיבת הממשלה על אופן הקיצוץ בתקציב המדינה. בניזרי מחה על כך שנציגי האוצר לא ישבו עם נציגי משרדו לדיון באפשרות לאזן את הקיצוץ ו"למנוע את הנזק מהנכים, מהמובטלים ומהחלשים בחברה". בניזרי הצהיר כי "המאבק על הקיצוץ בתקציב יימשך בוועדת הכספים".

את הידיעה כתבו דיאנה בחור, אמנון אטד, סמדר שמואלי ואבישי בן חיים

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים