שתף קטע נבחר

גלולות "הבוקר שאחרי" יסופקו לחיילות

הגלולה, מסוג פוסטינור 2 , יעילה ב-72 השעות הראשונות שלאחר קיום יחסי מין לא מוגנים. נבדקת אפשרות להוזיל לחיילות את מחירן של הגלולות למניעת הריון

גלולת ה"בוקר שאחרי" נכנסה לאחרונה לשימוש החיילות. כך יפורסם מחר (ה') בעיתון במחנה. הגלולה, מסוג פוסטינור 2, יעילה ב-72 השעות הראשונות שלאחר קיום יחסי מין לא מוגנים.
לדברי ראש מדור בריאות נשים בלשכת יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, רס"ן ד"ר עינת אלרן, הגלולה מעכבת ביוץ והופכת את רירית הרחם ל"עוינת להשרשת הביצית המופרית". הגלולה תירשם לחיילות במרפאות מרחביות, זרועיות ופיקודיות על ידי קציני רפואת נשים ועל ידי רופאי נשים מומחים.
נכון להיום, חיילות מקבלות אישור לקניית הגלולות החדשות בבתי מרקחת אזרחיים. בשוק האזרחי נכנסה הגלולה החדשה לשימוש בסוף שנת 2001, ואין צורך במרשם רופא כדי לרוכשה. הצבא בודק אפשרות לרכישה מרוכזת של הגלולה החדשה בבתי מרקחת פיקודיים ובבתי מרקחת של יחידות גדולות.
עוד נמסר ממדור בריאות נשים בצבא כי נשקלת אפשרות להוזיל את מחירי הגלולות למניעת היריון לחיילות. כיום רוכשות חיילות את הגלולות בכספן בבתי מרקחת אזרחיים, על פי מרשם שניתן להן על ידי רופא נשים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים