שתף קטע נבחר

המשא ומתן הקואליציוני: הסכם אולי היום

ברק וישי יוועדו כדי לפתור המחלוקות האחרונות. הנושא העיקרי שבמחלוקת: המשא ומתן סביב הכשרת ערוצי הרדיו של ש"ס

ראש הממשלה אהוד ברק ויו"ר ש"ס אלי ישי נועדים במשרד הביטחון בתל-אביב. בפגישתם צפויים לעלות הנושאים הקשורים בעיקר ברשת החינוך של ש"ס.
בש"ס העריכו כי אלי ישי לא ידרוש את הוצאת רשת מעיין החינוך התורני ממשרד החינוך, ויסתפק בסידור אחר שימנע משר החינוך שליטה מוחלטת ברשת.
אם לא יפתר המשבר גם בדיונים במוצאי שבת תידחה ישיבת הממשלה שנועדה להתקיים ביום ראשון. דחיית ישיבת הממשלה תימנע משרי ש"ס לעבור על הוראת מועצת החכמים להניח מכתבי התפטרות בישיבת הממשלה הקרובה. במוצאי שבת תתקיים ישיבה בין כל הצדדים המעורבים במשבר ש"ס, בנוכחות השר יוסי ביילין, השר יוסי שריד, השר אברהם בייגה שוחט והשר אלי ישי.
אחת הנקודות הבעייתיות היא הכשרת ערוצי הרדיו של ש"ס, לגביה טרם הושגה הסכמה. טיוטת ההסכם שהגישה ש"ס לישראל אחת כוללת, בין השאר, העברת 20 מיליון ש"ח לרשת החינוך התורני, כיסוי חובות הרשת על ידי הממשלה ומינויו של סגן השר משולם נהרי כאחראי על ענייני הבנייה של הרשת. מקורבים למשא ומתן מסרו, שקיימת הסכמה עקרונית בין הצדדים כי הסמכויות בנושא רשת החינוך של ש"ס יוצאו ממשרד החינוך ויועברו למשרד אחר.
סיעת מרצ הודיעה אתמול כי תפרוש מהקואליציה אם אכן יועברו הסמכויות, אולם השר שריד התבטא, כי הוא רוצה לראות הסכם כתוב בנושא, ואם יאושר הסכם שכזה על ידי משפטנים, לא תהיה לו כל בעיה עם העניין. ההערכה היא כי ניתן יהי להגשר על הפערים ולהגיע להסכם בין המפלגות, שיכלול גם תמיכה של ש"ס בדחיית החוק לפיזור הכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
רמון וישי. הסכם אולי היום
צילום: זום 77
מומלצים