שתף קטע נבחר

306 מהאסירים בארץ - תושבי בת ים וחולון

מנתוני המרכז לשלטון מקומי והשב"ס עולה שבת ים מדורגת במקום השביעי ברשימת הערים בהתאם למספר האסירים הפליליים שרשומים כתושביה ; חולון מדורגת מקום העשירי

306 אסירים פליליים תושבי חולון ובת ים שוהים בבתי כלא ברחבי הארץ. כך עולה מנתונים שפורסמו בשבוע שעבר על ידי מרכז השילטון המקומי ושירות בתי הסוהר, הפועלים במשותף לבניית תוכנית ייחודית להחזרת אסירים לקהילה בתום תקופת מאסרם. סך הכל שוהים בבתי הכלא השונים 7517 אסירים פליליים.
בת ים מדורגת במקום ה- 7 ברשימת הערים, שמדורגות על פי מספר אסירים שרשומים כתושביהן, עם 163 אסירים פליליים וחולון מדורגת במקום העשירי עם 143 אסירים פליליים. בראש הרשימה ממוקמות ירושלים, תל אביב ובאר שבע עם מספר האסירים הרב ביותר.
מטרת הפרוייקט שמפעילים במרכז לשלטון מקומי ושירות בתי הסוהר היא הגדלת המעורבות הקהילתית בתהליך שיקומם של אסירים משוחררים, תוך קבלת אחריות משותפת ופיתוח דפוסי עבודה ממוסדים בין הרשות המקומית לרשות בתי הסוהר ולרשות לשיקום האסיר.
במסגרת הפרוייקט ייבנה מודל לקליטת אסירים משוחררים בקהילה, בשיתוף כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים, על מנת לנסות להבטיח שילובו מחדש של האסיר המשוחרר בקהילה כאזרח מועיל וכשומר חוק. הפרוייקט הייחודי כולל גם שיקום אישי לכל אסיר בהתאם למאפייניו ולצרכיו, בשילוב שירות בתי הסוהר, הרשות לשיקום האסיר והרשות המקומית.
יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, הבהיר כי ראשי הרשויות המקומיות מבינים כבר זמן רב כי תושבים שנידונים לתקופות מאסר אינם "נעלמים" אלא חוזרים לקהילה תוך פרק זמן כלשהו ולכן יש לקיים, לדבריו, מערכת משותפת לשירות בתי הסוהר ולרשויות המקומיות כדי לסייע בחזרתם התקינה. עוד לדבריו, ראשי שירות בתי הסוהר מבינים ששיקום האסירים בתקופת מאסרם בכלא היא רק חלק מהשיקום.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במקום השביעי בת ים, במקום העשירי חולון. מאחורי הסורגים
מומלצים