שתף קטע נבחר

אריק הניג: "פניה ל-NBA תאפשר שידור הגמרים"

ערוץ הספורט לא מחזיק בזכויות השידור על משחקים 2, 5 ו-6 בסדרות האזוריות בפלייאוף ה-NBA, אך מבדיקת ynet עולה כי פניה ישירה להנהלת הליגה האמריקנית תאפשר את השידורים

אוהדי ה-NBA בארץ התפלאו לגלות כי לאחר עונה שלמה בה השקיעו בצפייה במשחקי הליגה, דווקא את סדרות הגמר האיזוריות הם לא רואים במלואם. ערוץ הספורט משדר רק את משחקים 1,3,4,7, ונימק זאת בכך שזה מה שהזיכיון מה-NBA מתיר להם.
בבדיקה שיזם ynet מעלה, כי למרות שלערוץ אכן אין זכויות על שידור המשחקים הללו, פנייה ישירה לנציגי ה-NBA, יכולה לאפשר שידור משחקים אלה, אולי אפילו בחינם.
מסתבר כי לפני עשר שנים לערך, סירבה הנהלת ליגת ה-NBA לתת בלעדיות על כל משחקי הפלייאוף, לאף אחד מכלי התקשורת בישראל. הזכויות של משחקי הפלייאוף חולקו בין ערוץ הספורט של הכבלים, הערוץ השני ורשות השידור (באמצעות ערוץ 33) וזאת כדי לשמור על תחרות הוגנת. על פי חלוקה זאת, נמנע מערוץ הספורט לשדר את המשחק השני, החמישי והשישי בכל אחת מסדרות הגמר האזוריות של הפלייאוף ב-NBA.
שינוי מפת התקשורת בישראל ו-ויתור של הערוץ השני ורשות השידור על שידורי משחקי ה-NBA לפני חמש שנים בערך, הותירו את ערוץ הספורט כגוף התקשורת היחיד שמסקר את פלייאוף ה-NBA באופן סדיר ומשדר משחקים חיים.
לטענת נציג ליגת ה-NBA בישראל, אריק הניג, עתה כשאף אחד מגופי התקשורת לא מחזיק בבעלות על שידורי המשחקים המדוברים, אין שום מניעה שערוץ הספורט ישיג את הזכויות על כל משחקי הפלייאוף, אם רק ירצה בכך. "כרגע אף אחד לא משדר את המשחקים", אמר הניג ל-ynet. "לאף אחד אין בעלות על המשחקים האלו ולהערכתי פניה לנציג ה-NBA, תתקבל בברכה ותאפשר את שידור המשחקים ללא כל בעיה". גורמים נוספים שנוטלים חלק בפעילות ליגת ה-NBA בישראל, מעריכים כי פניה מהירה של ערוץ הספורט לנציגי ה-NBA בארצות הברית תאפשר להם לשדר את כל משחקי הסדרות, כבר השבוע ובעונות הבאות, תמורת סכום סמלי, או אולי אפילו ללא תמורה.
למרות זאת, בערוץ הספורט שומרים על פאסיביות ונראה כי אינם מתכוונים לפנות ביוזמתם לגורמים המוסמכים בליגת ה-NBA.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הקינגס והלייקרס. לא תראו אותם בטלוויזיה
צילום: איי פי
מומלצים