שתף קטע נבחר

המשא ומתן הקואליציוני מתחדש הערב

צוות שרים משני הצדדים מתכנס הערב, במטרה להגיע לפשרה בסעיפים העומדים במחלוקת, ובראשם ערוצי השידור הפיראטיים ורשת מעיין החינוך התורני

המו"מ הקואליציוני מתחדש הערב, בישיבה בין כל הצדדים המעורבים במשבר ש"ס. בישיבה צפויים להשתתף השר אלי ישי, השר יוסי שריד, שר האוצר אברהם בייגה שוחט וכן השר יוסי ביילין, שישמש כמגשר בין הצדדים. הישיבה תעסוק בעיקר בנושא מעיין החינוך התורני, ונועדה למצוא פשרה שתאפשר להעביר חלק מהסמכויות בעניין לידי סגן שר החינוך משולם נהרי מש"ס.
ראש הממשלה אהוד ברק החליט לדחות את ישיבת הממשלה מיום ראשון ליום שלישי, בנסיון להעניק ארכה להשגת הסכם עם ש"ס. דחיית הישיבה תאפשר לשרי ש"ס לא להפר את הוראת מועצת החכמים, שהורתה להניח מכתבי התפטרות בישיבת הממשלה הקרובה. ברק ויושב ראש ש"ס, אלי ישי נועדו ביום שישי בארבע עיניים במשרד הבטחון, בנסיון לצמצם את הפערים בין הצדדים. ברק וישי דנו בכל הסעיפים השנויים במחלוקת. ישי העלה דרישה לפיה על ש"ס להיות מעורבת יותר בתהליך המדיני. לדברי ישי, ברק אינו משתף את שרי התנועה בהחלטות מרכזיות.
בש"ס אומרים כי הם אינם דורשים עוד את הוצאת רשת מעיין החינוך התורני ממשרד החינוך, ויסתפקו בסידור אחר שימנע משר החינוך שריד שליטה מוחלטת ברשת. עדיין לא נמצאה פשרה בעניין ערוצי הקודש. ש"ס לא נסוגה מדרישתה להקמת רשות שלישית עצמאית, וב"ישראל אחת" דורשים פיקוח מטעם הרשות השניה עם "עצמאות מסוימת" בתכנים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
אהוד ברק. דחה את הישיבה
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום:זום 77
אלי ישי. בפנים?
צילום:זום 77
מומלצים