שתף קטע נבחר

שאקיל אוניל: "הורי הציל אותנו פעם נוספת"

הסנטר של לוס אנג'לס לייקרס ידע שיש על מי לסמוך, כאשר הכדור האחרון הגיע לרוברט הורי שקלע את שלשת הניצחון מול סקרמנטו. "אני מודה לאלוהים שהפגיש בין הוריו", הוסיף שאק. הורי עצמו אמר: "לא חשבתי על שיוויון - רק על זריקה שתנצח את המשחק"

לא ברור אם המזל הניח את הכדור ביד של רוברט הורי בשניית הסיום, או שהיה זה ניסיון של אלופים שהשאיר אותו מחוץ לקשת, אבל בכל מקרה דבר אחד ברור - השלשה המנצחת של הורי מול סקרמנטו (99:100) סיימה עוד משחק ענק במסגרת סדרות גמר ה-NBA והשאירה את לוס אנג'לס בתמונת האליפות (2-2 בגמר המערב).
"התמקתי באיזור בו אני יכול לקבל את הכדור", אמר הורי בסיום המשחק. "כשקיבלתי את הכדור זה היה כאילו הבקשה שלי התמלאה. בסיטואציה כדו אתה לא חושב יותר מדי - פשוט משחק. אתה אומר - 'תנו לי את הכדור, אני הולך לקלוע ולעשות את זה'. רוב השחקנים, כשהם חושבים במקום לשחק, מחטיאים את הזריקות האלה".
"אני מסוג השחקנים שהולך על שלוש, לא על שתיים", הוסיף הורי. "לא חשבתי ללכת על זריקה שתשווה את התוצאה - רק כזו שתנצח. בהארכה הכל יכול לקרות ולכן רציתי את הניצחון. עכשיו, ניתנה לנו הזדמנות מחודשת: אנחנו צריכים לחזור ולהציג את הכדורסל שלנו במשחקים הקרובים ובהחלט אפשר לנצח בסקרמנטו, במשחק החמישי".
מאמן הלייקרס, פיל ג'קסון, נותר בסיום ללא הסברים למה שקרה על המגרש בשניות האחרונות. "לא תכננתי את זה אז אל תשאלו אותי", אמר ג'קסון, "אבל קיבלנו את הזריקה שרצינו".
שאקיל אוניל, הסנטר של לוס אנג'לס לייקרס, אמר: "תודה לאל שיש לנו את רוברט ואני גם מודה לאלוהים שהפגיש את אבא של רוברט עם אמא שלו...רוברט יודע לקחת זריקות גדולות והיום הוא הציל אותנו פעם נוספת. ידעתי שהכדור הולך להיכנס ברגע שהוא עזב את היד שלו".
על המשחק הנרפה של הלייקס, בעיקר ברבע הראשון, אמר שאק: "התרכזנו בכריס וובר ובמייק ביבי, אבל הם שיתפו את החברים האחרים שמצאו מכל מקום את הסל".
ולאדה דיבאץ', הסנטר של סקרמנטו, שהדף את הכדור לעברו של הורי, טוען כי המזל היה הפעם בצד של לוס אנג'לס: "מה כבר אפשר להגיד? הורי זרק והכדור נכנס, אבל מדובר בהרבה מזל, לא יותר מזה". אגב, לפני ההתקפה האחרונה של הלייקרס החטיא דיבאץ זריקה מקו העונשין, אשר בדיעבד יכולה הייתה למנוע את ההפסד מקבוצתו.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הלייקרס חוגגים
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הורי, מימין. האיש הנכון בזמן הנכון
צילום: איי פי
צילום אי פי
דיבאץ, משמאל, מול שאקיל
צילום אי פי
מומלצים